Magazín o bývaní

Ako vyčistiť sedačku? Máme pre vás 3 jednoduché a lacné tipy

2.2K 0

Ochrániť sedaciu súpravu pred akýmkoľvek znečistením je doslova nadľudský výkon, najmä s malými deťmi na dosah. Aj sekunda nepozornosti stačí, aby sa objavili rôzne škvrny. Panika ale nie je na mieste. Zachovajte chladnú hlavu, pretože aj zdanlivo neodstrániteľné škvrny sa dajú odstrániť, stačí len vedieť, ako postupovať.

Síce existujú rôzne chemické prípravky, ale predtým, než si ich vôbec kúpite, vyskúšajte účinné a osvedčené babské rady. Sú lacnejšie, mnohokrát sú efektívnejšie ako profesionálne prostriedky.

Čím rýchlejší budete, tým lepšie

Vôbec nie je ľahké udržať sedacie súpravy v úplnej čistote. Bohužiaľ, fľaky niekedy vzniknú aj napriek ostražitosti. Pamätajte, že čím skôr sa ho budete snažiť odstrániť, tým lepšie. V okamihu, ako nečistoty vniknú hlboko do látky, je pravdepodobné, že sa takéto škvrny ani nezbavíte. Konajte teda čo najrýchlejšie a škvrnu odstraňujte ihneď, čo ju spozorujete.

Používajte vždy bielu handru, pretože farebná by vám mohla narobiť viac škody ako úžitku a látku sedacie súpravy by mohla zafarbiť.

Prvá pomoc, ktorá funguje

Vystačíte si s obyčajným saponátom či šampónom. Často sú tieto dve veci účinnejšie ako drahé špeciálne prípravky. S neriedeným saponátom sa zbavíte pokojne aj škvŕn od kakaa či prepisovačky. Veľké obľúbenosti sa teší taktiež žlčové mydlo, ktoré kúpite v každej drogérii za pár centov. Babské rady ďalej odporúčajú kuchynskú soľ, vínny ocot, citrónovú šťavu a sódu bikarbónu. Starostlivosť o sedačku nemusí byť tak náročná, ako ste si ju predstavovali.

Studená voda s mydlom i žehlenie cez pijan

Ak ste na sedačke objavili škvrny od krvi, zabudnite na teplú vodu, pretože by sa mohla krv zraziť, a potom by ste ju už nikdy z látky nedostali. Krvi sa zbavíte studenou vodou s mydlom. S mastnými fľakmi zaobchádzajte opatrne, pretože pri ich rozotieraní by ste ich mohli ešte zväčšiť. Skôr vezmite žehličku a skúste mastnotu vyžehliť cez pijan.

Ak sa obávate fľakov, je dobré na to myslieť už pri výbere sedačky a zvoliť taký materiál, z ktorého sa dajú fľaky ľahko odstrániť. Cez vyhľadávač nábytku nájdete sedaciu súpravu, ktorá sa vám bude páčiť po všetkých stránkach.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.