Magazín o bývaní

3 užitočné rady, ktoré dodajú vašej obývačke šmrnc

5.69K 0

Obývačka je spoločenská miestnosť, v ktorej prijímame návštevy a práve preto si pri zariaďovaní domácnosti vyžaduje najviac pozornosti. Ak potrebujete tento spoločenský priestor trošku oživiť, zmodernizovať, poradíme vám čo vymeniť a čo naopak ponechať. Vďaka týmto radám dostane vaša obývačka šmrnc.

Dodajte obývačke šmrnc

Dodajte obývačke šmrnc

1. Doprajte vašej obývačke viac prírodných prvkov

Fialová a červená do obývacej izby jednoznačne nepatria. Sú to agresívne farby, ktoré navyše daný priestor opticky zmenšujú. Ak máte obývačku menších rozmerov, rozhodne vám neodporúčame dávať do miestnosti dekorácie v červenej a fialovej farbe. Zamerajte sa skôr na prírodné prvky, kvetinové vzory, ktoré fádnu obývačku premenia na nevídaný luxus. Umelé kvety vo vázach nahraďte živými, do miestnosti si dajte kvitnúcu orchideu, kúpte si „svokrin jazyk“ a nudné jednofarebné deky nahraďte farebnými vzorovanými.

2. Vyberte do obývačky nový moderný koberec

Ak pod konferenčným stolíkom nemáte žiaden koberec, čím skôr si ho kúpte. Pozor ale na výber veľkosti. Dôkladne si zmerajte dĺžku a šírku sedačky a zmerajte si priestor odkiaľ pokiaľ by ste chceli mať koberec. Je ťažké vybrať si z ponuky kobercov ten najviac rozmerovo vyhovujúci, ale neobávajte sa, ešte je možnosť časť koberca zasunúť pod sedaciu súpravu. Koberec vám odporúčame vyberať skôr krátkovlasý. Oceníte ho najmä vtedy, ak máte malé deti alebo domácich miláčikov. Sú vhodnejšie aj pre alergikov. Čo sa týka vzorov, vyberajte si opäť v prírodných farbách. Mali by skvele ladiť k pekným nábytkovým kovaniam, k farbe nábytku, ale najmä k farbe podlahy. Ak máte nábytok v dubovom odtieni, kupujte si tmavozelený, resp. tmavohnedý vzorovaný koberec. Ak sa nebojíte experimentovať, vyberte si koberec aj vo výrazných farbách ako v tyrkysovej, oranžovej, modrej. Ostatné doplnky však laďte k tomuto kobercu.

3. Kúpte si nové dekoračné vankúše

Ak máte sedacie súpravy vo výrazných farbách, dekoračné vankúše kupujte v neutrálnych farbách. Ak ale máte sedaciu súpravu v neutrálnych farbách, napríklad v hnedej, sivej, čiernej, kupujte si výraznejšie a najmä vzorované dekoračné vankúše, ktoré vašu obyčajnú sedačku svojim spôsobom oživia, zmodernizujú, dodajú jej šmrnc. Ak si nechcete kupovať dekoračné vankúše a postačili by vám len obliečky, kúpte si len tie. Z vlastných skúsenosti vám ale odporúčame kupovať úplne nové dekoračné vankúše. Sú oveľa lacnejšie ako obliečky na dekoračné vankúše. S ich množstvom to ale príliš nepreháňajte, aby ste nemali celú sedačku zaplnenú vankúšmi, ktoré by vám neumožnili na túto sedaciu súpravu si ani len sadnúť. Ideálnou kombináciou sú sivé, béžové a zelené dekoračné vankúše s geometrickými tvarmi, poprípade prírodnými vzormi.

Ak chcete mať modernejšiu obývačku, inšpirujte sa prechádzajúcimi radami. Navyše ak máte staršie parkety v obývačke, rozhodne ich nevytrhávajte a nedávajte namiesto nich plávajúcu podlahu. Drevené parkety sa dostávajú opäť do popredia a navyše, keď sa obrúsia a natrú, vyzerajú úplne ako nové. Vašej obývačke dodajú šmrnc aj novšie úchytky na nábytok.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.