Magazín o bývaní

Poistenie nehnuteľnosti je správna investícia

4K 0

Vlámanie, vandalizmus, ale aj obyčajné vyčíňanie počasia môžu človeku značne skomplikovať život, najmä ak si to odnesie strecha nad hlavou. Každý, kto vlastní nejakú nehnuteľnosť dobre vie, aké starosti sú s ňou spojené. Či už hovoríme o stavbe, rekonštrukcii alebo kúpe novej nehnuteľnosti, ide vždy o nesmierne množstvo vynaloženého času, energie a financií. Starostlivosť o nehnuteľnosť by však nemala končiť jej zadovážením. Práve naopak, vtedy sa starostlivosť o domov len začína.

Poistenie nehnuteľnosti

Poistenie nehnuteľnosti

Ľudia zvyčajne nemajú problém investovať nemalé finančné prostriedky do kúpy domu či bytu, no do ich ochrany už nie sú ochotní investovať ani korunu. Prečo je to tak? Zväčša kvôli negatívnym skúsenostiam s poisťovňami, ktoré podľa klientov nasľubujú hory-doly, no v skutočnosti neuhradia ani malú škodu. V mnohých prípadoch je však problém inde – buď ide o neznalosť výluk uvedených v zmluve alebo vznik podpoistenia. Obom situáciám sa však dá vyhnúť, ak si človek nechá poradiť. Správne zvolené poistenie nehnuteľnosti totiž dokáže efektívne chrániť všetok majetok.

Pred čím vás poistenie nehnuteľnosti vlastne chráni?

Majetkové poistenie nehnuteľnosti je možné uzatvoriť na rôzne typy budov. Okrem rodinného či bytového domu a bytu je možné poistiť aj rekreačnú chatu, hospodársku budovu, garáž a dokonca aj garážový box či státie. Aj rôzne vedľajšie stavby je možné zahrnúť do poistenia nehnuteľnosti, a to aj v prípade, že sa nachádzajú na inom mieste ako poisťovaná nehnuteľnosť. Okrem budov je možné poistiť aj záhrady (vrátane stromov a rastlín v nej), záhradné prístrešky a altánky, bazény, tenisové kurty či oplotenia.

Medzi základné riziká, voči ktorým možno nehnuteľnosť chrániť, patria požiar, výbuch, úder blesku, záplava a povodeň, pád stromu, víchrica, náraz vozidla, vlámanie, vandalizmus. Poistných rizík je však oveľa viac. Ich vhodnou kombináciou a správnym určením výšky poistnej sumy tak možno získať nielen ochranu strechy nad hlavou, ale aj rodinného rozpočtu. Tak neváhajte a vyberte si výhodné online poistenie ešte dnes.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.