Magazín o bývaní

Ďalšiu izbu si môžete vytvoriť aj z terasy. Stačí na to luxusná pergola

404 0

Jednou z výhod bývania rodinného domu je vo všeobecnosti viac priestoru. V bežnom dome nájdete viac izieb, než v bežnom byte a taktiež tie izby bývajú spravidla priestrannejšie. A ak vám to nebude časom stačiť? Môžete si priestor na bývanie rozšíriť. Ako?

Moderné pergoly dokážu viac, než len chrániť pred slnkom a dažďom

Nie, nebudeme hovoriť o dostavbe a rozšírení samotného domu. Existuje aj jednoduchšie a menej nákladné riešenie. Takmer plnohodnotnú izbu využiteľnú počas veľkej časti roka si môžete vyčarovať aj z vašej terasy. Umožní vám to luxusná moderná pergola.

Základnou funkciou, či už látkových, alebo bioklimatických hliníkových pergol je ochrana terasy voči slnečným lúčom a dažďu. Pergolu však môžete vylepšiť rôznou „doplnkovou výbavou“. Ako sme už spomenuli, dokážete tak z vašej terasy urobiť ďalšiu (takmer) plnohodnotnú izbu na bývanie.

Táto dodatočná výbava pergoly spraví z vašej terasy prakticky ďalšiu izbu

Mnohé luxusné moderné pergoly totižto ponúkajú možnosť kompletného uzavretia posuvným bezrámovým zasklením. Keď k tomu pridáte integrované infra ohrievače, na vašej terase budete môcť tráviť čas aj v chladnejšom počasí.

Kompletné uzavretie a ohrievače sú základom pre pretvorenie vašej terasy na ďalšiu „miestnosť“. Samozrejme, pre maximálny komfort sú tu aj ďalšie prvky. Napríklad LED osvetlenie integrované v lamelách, vďaka ktorému budete môcť bez problémov relaxovať na terase aj po zotmení, či integrované bluetooth reproduktory, s ktorými si budete môcť obľúbenú hudbu pustiť jednoducho z mobilu, tabletu, či notebooku bez toho, aby ste museli „riešiť“ káble.

Toto všetko sú rôzne „vychytávky“ pre pergolu, ktoré vašu terasu posunú na úplne inú úroveň. Samozrejme, dôležitý je aj komfortný nábytok na terasu, aby ste si mali na čom užívať chvíle relaxu a pohody.

Zdroj obrázka:

Autor: volkanozgumus / Shutterstock.com

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.