Magazín o bývaní

Najčastejšie chyby, ktoré robíme pri zariaďovaní interiéru

2.2K 0

Aj keď sa snažíme zariadiť si interiér podľa toho, čo sa nám páči, častokrát sa pri zariaďovaní konkrétnych miestností necháme ovplyvniť aktuálnymi trendmi. Mixujeme rôzne štýly a kombinujeme nekombinovateľné. Viete ale aké chyby robíme najčastejšie?

Zariaďovanie interiéru

Zariaďovanie interiéru

Nemyslíme ergonomicky pri zariaďovaní detskej izby

Detskú izbu sa snažíme zariadiť podľa predstáv dieťaťa, čo samozrejme nie je zlé. Horšie je, že vyberáme nekvalitný nábytok – zariadenie detskej izby, ktoré navyše škodí zdraviu našich detí.

Mali by ste sa zamerať najmä na kúpu kvalitného stolíka a stoličky pre vaše dieťa. Dieťa do 18. roku života rastie a práve preto nemôžete očakávať, že stolík a stolička, ktoré vaše dieťa používa v šiestom roku života bude vyhovovať sedemnásťročnému dieťaťu. Odporúčame vám kupovať výškovo nastaviteľné stolíky, zdravotné stoličky a rôzne potrebné ergonomické pomôcky. Nábytok vyberajte v neutrálnych farbách, aby dieťaťu poslúžil dlhšie obdobie a poslúžil aj v prípade, že sa vám narodí ďalšie dieťa a bude iného pohlavia. Skôr vymeníte obrázkový detský koberec za iný ako nábytok, no nie?

Nábytok a dekorácie nakupujeme nepremyslene

Na internete, ale i v televízii nájdeme rôzne zaujímavé inšpirujúce príspevky a neraz sa necháme uniesť a tieto dekorácie si bežíme kúpiť. Impulzívnym nakupovaním váš interiér neskrášlite, práve naopak, vytvoríte jeden veľký chaos štýlov a dekorácií. Vždy predtým, ako si jednotlivú dekoráciu/ nábytok kúpite, si premyslite, predstavte si, ako bude daná dekorácia/ nábytok vyzerať v interiéri vášho domova. Ak kupujete nábytok, zistite si presne aký odtieň nábytku sa vám do interiéru bude hodiť (najmä vtedy, ak dokupujete nábytok k nábytku). Ak si chcete kúpiť kvalitný doplnok/ nábytok do miestnosti, zohľadňujte štýl, farbu a veľkosť. Nakupujte premyslene a nielen vtedy, keď sa chystáte zariaďovať detskú izbu a hľadáte ideálne detské fototapety do detských izieb vašich detí.

Riadime sa len aktuálnymi trendmi a nemyslíme na svoje pohodlie

Dizajnéri každý rok ponúkajú nové a nové trendy. Sme nimi unesení a snažíme sa svoju domácnosť zariadiť podľa aktuálnych trendov. So všetkými aktuálnymi trendmi sa ale nemusíte stotožniť, ale keď viete, že je to IN, tak si to kúpite. Nerobte to. Pri zariaďovaní interiéru myslite v prvom rade na pohodlnosť. Vy v tomto interiéri budete žiť a napríklad sedačka, ktorá je aktuálne trendy, vám vyhovovať nemusí. Riaďte sa svojimi pocitmi a nie aktuálnymi trendmi.

Snažíme sa ušetriť pri kúpe nového nábytku

Ak sa vám výdavky na bývanie navýšili, je pochopiteľné, že chcete ušetriť. Častokrát však šetríme práve na tom, na čom by sme nemali. Namiesto šetrenia pri kúpe nového nábytku šetrite na množstve interiérových dekorácií. Väčšina z nás sa nechá uniesť a kúpi množstvo dekorácií, ktoré zaberajú príliš veľa miesta, sú chytačmi prachu a navyše sa do interiéru vôbec nehodia. Keď sa rozhodnete vyberať nový nábytok do spálne, obývačky, či detskej izby, nikdy na ňom nešetrite. Vyberajte si ho skôr u lokálnych slovenských výrobcov. Tí vám vyrobia kvalitný nadčasový nábytok do vášho interiéru, ktorý vám vydrží niekoľko desaťročí.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.