Magazín o bývaní

Sťahovanie: Čo ponechať a čo naopak vymeniť?

1.72K 0

Sťahovanie predstavuje pre väčšinu z nás záťaž, ale zároveň sa veľmi tešíme na zmenu, na pozitívnu zmenu. Ak sa plánujete v blízkej dobe sťahovať do nového príbytku, poradíme si, do čoho by ste mali jednoznačne investovať hneď pred nasťahovaním, hneď po nasťahovaní a okrem toho si povieme, čo by ste mali vymeniť.

Sťahovanie

Sťahovanie

Čo ponechať?

Ak si kupujete holobyt, nemáte čo špekulovať, jednoducho vám neostáva nič iné, len si doniesť všetok nábytok z predchádzajúceho domova, alebo kúpiť úplne nový nábytok. Ak plánujete kupovať nový, nezabúdajte si tento nábytok objednávať minimálne mesiac predtým, ako sa plánujete sťahovať. Určite nechcete byť bez postele, bez sedačky a bez obývacej steny. Ponechať určite ponecháte kuchynskú linku (ak je v dobrom stave), spotrebiče, ktoré tam nechali predchádzajúci majitelia, okná, ale aj podlahy. Všetko samozrejme bude záležať od toho, v akom stave je byt. Okná a podlahy však s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete meniť a ak áno, skôr, ako sa do nového domova nasťahujete.

Do čoho investovať?

Najväčšou investíciou bude odstránenie umakartového jadra a následná stavba murovaného. Ak by sme vám mohli odporučiť, skôr si vyberajte byt, kde nemusíte riešiť stavbu murovaného jadra. Zaberie vám to viac času a čo je najhoršie, zhltne vám to niekoľko tisíc eur. Ak si však chcete kúpeľňu zariadiť podľa seba, kúpte si starší byt s umakartovým jadrom. Všetko záleží aj od toho, či sa vám vo vami vybranom byte páči zariadenie kúpeľne vrátane dlažby a obkladu, alebo by ste chceli úplne novú, kde si vy sami môžete vybrať obklad do kúpeľne, ale aj modernejšie úchytky na kúpeľňový nábytok.

Do čoho teda investovať pred a po nasťahovaní? Rozhodne do výmeny starého jadra za nové, do postele, sedacej súpravy a do na mieru vyrobených vstavaných skríň, ktoré vám poskytnú dostatok úložného priestoru, ale zároveň neukroja vám veľa miesta z miestnosti.

Každý byt/ dom je iný. Ťažko porovnávať nové byty s novými a staré so starými. Každý majiteľ má iný vkus, páči sa mu iný nábytok a iné farby stien. Ak ale viete, že chcete bývať čím skôr, investujte na začiatok len do tých nevyhnutných rekonštrukcií – do tých, ktoré sa musia realizovať ešte predtým, ako sa do nového domova nasťahujete. Viete si vari predstaviť, že by ste bývali v byte, kde vám stavená firma búra umakartové jadro a muruje vám nové? Všadeprítomný prach by vám nedovolil bývať v tomto priestore, preto zvážte všetky finančné možnosti a rekonštruujte len to najnutnejšie. Presťahovať sa dokážete behom pár dní. Horšie je to však z rekonštrukciami. Drobnosti do domácnosti – napríklad kuchynský riad, koberce, nábytkové vešiaky, posteľnú bielizeň kúpite v jeden deň.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.