Magazín o bývaní

Ako zveľadiť exteriér rodinného domu?

5.06K 0

Mať vlastný dom je v súčasnosti skôr vzácnosť ako realita. Ceny za pozemky sú veľmi drahé a mnohé rodiny sa radšej rozhodnú pre kúpu panelákového bytu ako pre kúpu pozemku a následne stavbu rodinného domu. Ak ale bývate v rodinnom dome na vidieku, poradíme vám, ako si exteriér vášho rodinného domu zveľadiť.

Exteriér rodinného domu

Exteriér rodinného domu

Fasádu chráňte účinnými zábranami proti vtákom

V prvom rade by ste si ešte pred jarou mali kúpiť kvalitné hroty proti vtákom. Vtáctvo, ktoré hniezdi na fasádach rodinných domoch, môže poškodiť úplne novú fasádu a znehodnotiť tú zachovalú. Ak máte obavy, že by tieto hroty vtáctvu ublížili, tak sa nemusíte báť. Sú neškodné, čiže vtáctvo nezrania. Majú za úlohu vtáctvo odplašiť a nie zraniť.

Ak vás každý rok trápilo hniezdiace vtáctvo a snažili ste sa ich odplašiť igelitovými sáčkami, tento rok vyskúšajte hroty proti vtákom.

V ponuke hrotov proti vtákom nájdete ochranu proti lastovičkám a ochranu proti holubom. Odporúčame vám odsledovať si, aké vtáctvo by chcelo hniezdiť na vašej fasáde a podľa toho si z ponuky vyberajte hroty na konkrétny druh vtáctva. Uvidíte, že vaša fasáda tak ostane neporušená a vtáčí trus ju nebude poškodzovať.

Natrite drevené zábradlie na balkóne

Ak máte balkón a na ňom drevené zábradlie, venujte mu pozornosť v prvých jarných dňoch. Po náročnej zime ostáva drevo zničené. Vaše zábradlie bude potrebovať nový náter, preto vám odporúčame čím skôr si ísť kúpiť farbu a akonáhle sa trošku oteplí, drevené zábradlie ponatierať.

Vytvorte si pekné dekorácie a skrášlite si vstup do vášho príbytku

S prichádzajúcou jarou sa bude prebúdzať aj príroda. Ak sa vám na záhradke pomaly rozkvitajú snežienky a prvosienky, poprípade máte v kvetináčoch ešte halúzky so šípkami, skrášlite si vstup do vášho domova práve vyrobenými dekoráciami. Pred vstup si dajte staršiu opracovanú retro stoličku, na ňu si položte drevený kvetináč (poprípade si starý nepoužiteľný hlinený kvetináč „oblepte“ úlomkami zvyšného exteriérového obkladu) a do neho vložte drevené halúzky, na ktoré povešiate hand made dekorácie. Keď k vám príde niekto na návštevu, určite mu do očí udrie práve krásna výzdoba. Kreatívnych nápadov je na internete veľa. Nájdite si nejaké a pustite sa do ich výroby už teraz.

Opravte zámkovú dlažbu pred vašim domom

Ak máte pred domom zámkovú dlažbu a máte pocit, ako by vám „plávala“, je na čase túto zámkovú dlažbu vybrať a pripraviť si kvalitné podložie, ktoré zabráni tomu, aby sa dlažba posúvala – „plávala“. Odporúčame vám zavolať si na túto rekonštrukciu radšej odborníkov – majstrov, ktorí sa takýmto veciam rozumejú a budú vedieť vytvoriť kvalitný podklad pre zámkovú dlažbu. Exteriér vášho domova zveľadíte aj výmenou zámkovej dlažby. Vyberajte si kvalitnú, protišmykovú a nezabúdajte na kvalitné podložie.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.