Magazín o bývaní

Najlepší kuchynský robot pre rok 2018

2.73K 0

Kuchynské roboty v kuchyniach prosto milujeme. Sú multifunkčné, rýchle, presné a dokážu rukám ušetriť kopec roboty. Predstavujeme vám TOP kuchynský robot roku 2018. Vyšiel z dielne značky ETA, ktorá sa výrobou elektrických kuchynských spotrebičov zaoberá už viac ako sedem desaťročí.

Veľmi príjemný a moderný dizajn

ETA Gratus 0028 90030 vychádza z obľúbeného radu kuchynských robotov Gratus, ktoré niekoľko rokov po sebe patrili a patria medzi najpredávanejšie kuchynské roboty u nás. Nový Gratus je už na prvý pohľad kompaktný, pevný. Jeho dizajn je celokovový a veľmi príjemný. Vychádza z trendového minimalistického štýlu, ktorý pred prezdobenosťou dáva prednosť funkčnosti a elegancii.

Vysoký výkon je plynule regulovateľný

Z hľadiska výkonu je spomínaný Gratus zaujímavý najmä vďaka sile motora. Príkon 1200 W je stále ešte výrazne nadpriemerný parameter, veď roboty bežne pracujú s príkonom na úrovni 900-1000 W. Nad priemerom sa pohybuje aj objem misy tohto robota, ktorá má kapacitu až 5,5 litra, čo je o zhruba 0,8 litra viac ako predstavuje priemer. A keď hovoríme o nadpriemernosti, musíme spomenúť aj možnosť zvoliť až osem pracovných rýchlostí, ktoré sa dajú vďaka pokročilej regulácii plynule meniť. To na trhu s kuchynskými robotmi vôbec nie je bežné, veď až 80% spotrebičov pracuje s menším počtom rýchlostí.

Planetárny systém miešania a multifunkčnosť

Silný motor roztáča planetárny systém miešania, čo si možno predstaviť ako otáčanie ložiska protichodným smerom, než akým sa pohybuje metlička. Práve vďaka tomuto systému dochádza k perfektnému premiešaniu všetkých ingrediencií bez ohľadu na to, v akom sú množstve či objeme. Ak má tento spotrebič v niečom menšie rezervy v porovnaní s konkurenciou, potom to bude jeho variabilita. Zvláda krájanie, strúhanie syru, orechov, ovocia či zeleniny, samozrejme tiež šľahanie krémov, miešanie a miesenie cesta. Nedá sa ale použiť ako lis na ovocie, odšťavovač ani mlynček na mäso – najmä táto funkcia sa u konkurenčných modelov bežne vyskytuje. Ak využijete zľavy a cashback Hej.sk, môžete získať tento spotrebič za veľmi príjemnú cenu.

Vybavenie

Napriek absencii spomínaných funkcií môžeme o ETA Gratus 0028 90030 celkom oprávnene povedať, že sa jedná o multifunkčné kuchynské zariadenie. Disponuje nadstavcami na strúhanie, niekoľkými metličkami a tiež transparentným vekom, ktoré udrží všetky suroviny pekne v mise. Prácu s týmto robotom uľahčujú protišmykové nožičky a tiež špeciálna poistka proti preťaženiu motora, takže sa nemusíte báť, že mu toho na plecia naložíte príliš.

Rozmery a hmotnosť

Kuchynské roboty obvykle nebývajú nijak zvlášť malé a Gratus to len potvrdzuje. Avšak nejedná sa o žiadneho obra, pre ktorého by muselo byť v kuchyni vyárendované zvláštne miesto. So šírkou asi 38cm, výškou zhruba 35cm a hĺbkou približne 30cm mu však bude nutné nájsť jeho miesto. Aj preto, že stroj s hmotnosťou 11-12kg asi nebudete chcieť prenášať veľmi často.

Napriek jeho o čosi vyššej váhe sa s robotom veľmi dobre pracuje. Disponuje výkyvným ramenom, na ktorom sa dajú všetky nadstavce veľmi ľahko meniť a ich výška nastavovať podľa potreby a množstva surovín. K bezpečnosti práce prispieva fakt, že ak je rameno odklopené, stroj sa nedá spustiť.

Záver – ETA Gratus 0028 90030 jednoznačne odporúčame

Nový kuchynský robot ETA Gratus v zásade nemá slabinu. Naopak, niekoľko nadpriemerných ukazovateľov ho stavia do pozície TOP produktu vo svojej kategórii. Malým mínusom môže byť len jeho cena – za výkon sa jednoducho pripláca všade, no ak využijete napríklad zľavové kupóny Hej, cena spotrebiča môže byť razom prijateľnejšia.

Zdroj: https://www.pexels.com/photo/appliance-cooking-housework-kitchen-273850/


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.