Magazín o bývaní

Ako si zariadiť panelákovú kúpeľňu?

4.81K 0

Vo väčšine panelákových bytov sú ešte umakartové kúpeľne. Prerábka kúpeľne patrí k najväčším investíciam v byte a svoje o tom vedia najmä majitelia starších bytov. Ak sa ale plánujete zbaviť umakartového jadra a chcete ho nahradiť kvalitným murovaným, poradíme vám, ako si zariadiť kúpeľňu vo vašom panelákovom byte. Panelákové kúpeľne sú menšie, ale dajú sa zariadiť štýlovo a zároveň funkčne.

Paneláková kúpeľňa

Paneláková kúpeľňa

Urobte si prehľad a navštívte kúpeľňové štúdia

Ak už máte vybratú firmu, ktorá vám bude rekonštrukciu realizovať, odporúčame vám spraviť si prieskum medzi kúpeľňovými štúdiami a vybrať si to najspoľahlivejšie kúpeľňové štúdio. Pri rekonštrukcii kúpeľne nehľaďte len na ceny. Je dôležité rekonštrukciu zrealizovať čo najlepšie, preto vám rozhodne neodporúčame vyberať si kúpeľňové štúdio výhradne len kvôli nízkym cenám, ktoré vám ponúka. Ak sa rekonštrukcia kúpeľne „odflákne“, ani sa nenazdáte a onedlho budete musieť všetko kompletne rekonštruovať, búrať.

Vaňa, alebo sprchovú kút?

Ak bývate v byte, určite nedisponujete takými veľkými priestormi, ako by ste si predstavovali. S najväčšou pravdepodobnosťou si budete musieť práve kvôli obmedzenému priestoru vybrať buď vaňu, alebo sprchový kút.

Ak ste mladá rodina a plánujete rozšírenie (založenie rodiny), oceníte skôr vaňu. Ak často právate ručne, aj v tomto prípade skôr oceníte vaňu. Ak máte v rodine niekoho, koho trápia vážne zdravotné ťažkosti – napríklad problémy s kĺbmi, chrbticou, viac vám poslúži práve sprchový kút.

Obklady v prírodných farbách

Čo sa týka obkladu a dlažby, snažte sa ich farebne zladiť. V panelákových kúpeľniach vám skôr odporúčame prírodné odtiene. Sivé, čierne kúpeľne sú IN, lenže v menšej kúpeľni až tak veľmi nevyniknú, navyše vám kúpeľňu opticky ešte viac zmenšia. Ideálnou kombináciou je béžová s marhuľovou, poprípade béžová so slabohnedou. Nezabúdajte, že väčšie obkladačky priestor opticky zväčšujú, preto ak toto chcete docieliť, vyberajte skôr väčšie obkladačky ako tie menšie. Obklady do vašej kúpeľne vyberajte poctivo, spravte si prieskum, oceňte kvalitu. Viete, čo je v súčasnosti trendy v kúpeľniach? Sú to 3D obklady!

Závesné skrinky ušetria priestor

Aby ste ušetrili miesto v kúpeľni, ideálnou voľbou sú pre vás závesné skrinky. Využite každý voľný priestor na stene a dajte si na mieru vyhotoviť práve závesné skrinky odolné voči vlhkosti a plesniam. Odporúčame skrinky vyrobené z MDF dosiek.

Panelákovú kúpeľňu si môžete aj vy zariadiť štýlovo. Stačí sa inšpirovať našimi praktickými radami a uvidíte, že vaša kúpeľňa bude po rekonštrukcii úplne žiariť. Odporúčame vám využívať každý voľný priestor a hlavne vyberajte kvalitnú škárovaciu hmotu odolnú voči plesniam. Ak vám ostane priestor, kúpte si sušičku, ktorú ocenia najmä majitelia bytov, ktorí nemajú balkón.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.