Magazín o bývaní

Najčastejšie problémy s WC, ktoré dokážete opraviť aj sami

1.55K 0

Toaleta je základnou súčasťou každej domácnosti, bez ktorej by sme len tak ľahko neprežili. Kým funguje, až takú dôležitosť jej mnohí neprikladáme, no skutočný problém nastane, ak sa na nej niečo pokazí. S akými chybami toalety sa môžete stretnúť a ako ich svojpomocne opraviť?

Najčastejším problémom je upchatá toaleta. S ňou sa stretol už asi každý z nás, prejavom upchatého WC je neodtekajúca voda. Ak si už dlhšie všímate, že voda po spláchnutí odteká z toalety akosi pomalšie, mali by ste začať tento problém riešiť skôr, ako sa toaleta úplne upchá a v konečnom dôsledku môže vytopiť kúpeľňu. Príčin upchatej toalety môže byť mnoho. Medzi najčastejšie patrí splachovanie nevhodných predmetov, ktoré môžu upchať sifón, prípadne odpadové potrubie. Postupné upchávanie toalety však môže mať na svedomí aj tvrdá voda, ktorá spôsobuje nánosy minerálov na stenách potrubí. Upchávanie toalety je tak pomerne bežným javom.

Ako svojpomocne vyčistiť upchatú toaletu? V prvom rade sa odporúča využiť záchodový zvon, ktorý vytvorí vysoký podtlak, ktorý pomôže odstrániť prípadne telesá, ktoré uviazli v sifóne alebo odpadovom potrubí. Ak sa toaleta upcháva dlhodobým usadzovaním látok na stenách potrubí, najlepším riešením je ich chemické rozpustenie. Môžete využiť aj chemikálie, ktoré máte doma – bombu do kúpeľa, mydlo a horúcu vodu, či ocot so sódou bikarbónou. Tieto látky stačí nasypať do toalety, spláchnuť a nechať ich, aby si v potrubí spravili svoju robotu.

Keď to nejde podomácky…

Ak mechanické ani chemické čistenie toalety nepomáha a vaša toaleta sa neustále upcháva, problém môže byť aj v ťažšie dosiahnuteľných častiach odpadového potrubia a kanalizácie. V takýchto prípadoch sa už oplatí spoľahnúť na profesionálov a využiť krtkovanie, teda odborné čistenie odpadových potrubí a kanalizácií.

Veríme, že vaša toaleta vám bude po vyčistení naďalej spoľahlivo slúžiť a upchávanie už bude minulosťou!

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.