Magazín o bývaní

Aká je ideálna teplota v plaveckom bazéne? Na čo všetko myslieť?

5.2K 0

Celoročné bazény s protiprúdom a vírivkami sú spojením pohybu a relaxu. Ako sa starať o súkromný bazén a zabezpečiť správnu teplotu vody?

Milujete plávanie do takej miery, že sa rozhodujete pre kúpu vlastného bazéna? Nebaví vás v lete navštevovať preplnené kúpaliská a v zime kryté plavárne, no nechcete sa vzdať plávania? Uvedomujete si, že pohyb je neodmysliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu a je vaším snom bazén s vírivkou v záhrade alebo na terase? V tom prípade sú pre vás vhodným riešením bazény, ideálne celoročné bazény s protiprúdom.

Celoročné bazény Swim Spa sa oplatia

Hlavnou výhodou termálnych bazénov s protiprúdom je, že ich môžete využívať počas celého roka. To znamená, že si výborne zaplávate v horúcom lete i treskúcej zime. Bazén Swim Spa je dokonale prispôsobený výkyvom počasia vďaka termoizolácii, odolnému termokrytu a úspornému vykurovaniu.

Bazén s protiprúdom je produktom 2v1, pretože v sebe spája fitness a wellness centrum. Intenzitu protiprúdu si regulujete podľa kondície a nálady. Po plaveckom tréningu na vás čaká základná vodoliečba – schody s masážnymi tryskami sú neodmysliteľnou súčasťou Swim Spa. Ak vám to nestačí, je tu možnosť skombinovať celoročný bazén so samostatnou vírivkou.

Dôvodov, prečo milovať bazén s protiprúdom, je však oveľa viac. V prípade, že si zvolíte nadzemný celoročný bazén, nepotrebujete stavebné povolenie. Umiestniť sa dá na záhradu či terasu. Vyberať si môžete z viacerých tvarov a veľkostí. Ďalšou nespornou výhodou Swim Spa je nenáročnosť na spotrebu a údržbu, čo sa o prevádzke bežných bazénov povedať nedá.

Údržba bežného bazéna verzus starostlivosť o Swim Spa

Ako sa starať o klasický bazén?

Pokiaľ vlastníte bežný bazén a chcete si naplno užívať pôžitok, ktorý so sebou prináša plávanie, je potrebné v rámci starostlivosti oň zabezpečiť tri dôležité činnosti. Ide o filtráciu, dezinfekciu a tepelnú úpravu vody.

Bez vhodného filtračného zariadenia nikdy nebude v bazéne priezračná voda. Filtračné zariadenie čistí vodu mechanicky – zberač nečistôt vodu nasaje a ďalej sa pomocou kartušovej alebo pieskovej filtrácie čistí. Okrem toho je potrebné pravidelne čistiť steny a dno bazéna kefou a vysávačom.

Druhým dôležitým krokom je dezinfekcia vody. Napriek tomu, že v bazéne je pitná voda, pri plávaní sa do nej dostávajú baktérie a ďalšie nežiaduce mikroorganizmy, ktoré sa množia a môžu byť príčinou nepríjemných infekcií. Najbežnejšie sa na dezinfekciu používa chlór, ionizácia, UV žiarenie, ultrazvuk a dezinfekcia teplom.

Do tretice si treba posvietiť na tepelnú úpravu vody. Za ideálnu teplotu v plaveckom bazéne sa považuje hodnota 25 – 28 stupňov Celzia. Niektoré zdroje uvádzajú ako maximálnu teplotu v plaveckom bazéne 26 stupňov Celzia, v relaxačnom bazéne, vrátane vírivky, 38 stupňov Celzia. Ideálna teplota v bazéne sa dá dosiahnuť viacerými spôsobmi, napríklad použitím výmenníkov tepla, prietokového ohrievača či solárnych panelov.

Starostlivosť o celoročný bazén Swim Spa je hračka

Údržba Swim Spa je jednoduchá. Šetrí čas i peniaze, pretože filtrácia i ozonizácia prebiehajú automaticky. Celoročný bazén Swim Spa je vybavený elektronickými senzormi určenými na snímanie pH vody. Na základe zistenia konkrétneho čísla je do vody automaticky dávkovaný chemický prípravok na čistenie.

Čo sa týka teploty vody v celoročnom bazéne, regulujete si ju jednoduchým ovládaním podľa odporúčaní, alebo na základe vlastných preferencií. Pri Swim Spa so samostatnou vírivkou si teplotu nastavíte zvlášť pre bazén s protiprúdom a vírivku, nakoľko disponujú oddeleným riadiacim systémom.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.