Magazín o bývaní

Ako si zariadiť spálňu?

2.54K 0

Spálňa je miesto, kde nielen spíme, ale aj trávime voľný čas počas víkendového relaxu, čítame knihy, pozeráme dobrý film alebo len tak leňošíme so svojimi najbližšími. Je preto veľmi dôležité, aby sme sa v nej cítili dobre, pohodlne, jednoducho, aby bola dokonalým chrámom spánku a nádherne strávených chvíľ s milovanou polovičkou.

Aby nám spálňa slúžila efektívne, treba ju zariadiť kvalitným nábytkom a doplnkami. Základ tvorí posteľ, ktorá je ústredným bodom miestnosti. Albero nábytok ponúka niekoľko možných variantov, z ktorých si môžete zvoliť posteľ presne podľa svojich predstáv.

Čalúnená posteľ

Momentálne sa opäť stáva hitom. Vyznačuje sa pevnou konštrukciou a moderným materiálom, ktorý si môžete vybrať v pre vás vyhovujúcom prevedení. Splní očakávania aj tých najnáročnejších zákazníkov a milovníkov estetického dizajnu. „Pridanou hodnotou čalúnenej postele je jednoduchá údržba, vysoká kvalita výrobných materiálov a priestranné úložné priestory. Naše postele spĺňajú všetky prísne kritériá zdravého spánku,” vysvetľuje Martin Škrabala, vedúci predaja spoločnosti Albero nábytok. Navyše ponúkajú praktické možnosti úložného priestoru.

Čalúnená posteľ

Čalúnená posteľ

Drevená posteľ

Klasika v podobe nadčasového dreva vydrží roky. Vyznačuje sa vynikajúcim pomerom kvality a ceny. Dôležité je dbať na to, aby boli nohy drevenej postele pevné a zabezpečovali tak stabilitu celej postele. Prihliadať treba aj na to, či chceme dyhu alebo masívne drevo. Ak chceme lacnejšiu posteľ, no napriek tomu z masívu, vhodné je zamerať sa na mäkšie varianty, ako napríklad smrek či borovica. Dub a buk sú drahšie. Medzi prírodnými materiálmi zostáva drevo bezkonkurenčnou nadčasovou stálicou.

Springbox

Springbox je špeciálny druh postele. Výhodou týchto postelí je prvotriedny komfort spania, ich výška a v neposlednom rade aj neprehliadnuteľný dizajn. Sú to dve pružiny na sebe. Vyberiete si jeden matrac a pod ním je spodný začalúnený diel, čo je vlastne ďalšia pružina. Nie nadarmo sa tomu vraví päťhviezdičkový spánok.

Je dôležité dbať aj na rozmery postele. Minimálna šírka pre jednotlivca by mala byť 80 centimetrov. Platí, že čím je posteľ širšia, tým pohodlnejšie sa na nej spí. Pozor by sme si mali dať rovnako aj na výšku postele. Spolu s matracom by mala dosahovať približne 45 až
55 centimetrov.

Ako si vybrať matrac?

Ďalším významným bodom pri kúpe postele je matrac, na ktorom sa skutočne neoplatí šetriť. Výdatný a zdravý spánok je dôležitý, a preto sa treba rozhodnúť pre kvalitu. Pokiaľ sa ráno budíme ubolení, zrejme sa niekde stala chyba. Ak sa neviete pre vyhovujúci matrac rozhodnúť sami, pokojne si nechajte poradiť od profesionálov v Albero nábytok, ktorí sa v tejto problematike dokonale orientujú. „Každému vyhovuje iná tvrdosť matraca. Táto požiadavka sa však môže u jedného a toho istého človeka v priebehu rokov aj zmeniť. Vyriešiť sa to dá napríklad kúpou matraca s odlišnou tvrdosťou na každej strane, ktorá poskytuje dva rôzne komforty ležania,” odporúča Martin Škrabala.

Čalúnená posteľ

Čalúnená posteľ

Pohovka do spálne?

Výberom matraca sa však zariaďovanie spálne rozhodne nekončí. Ďalším krokom je výber nábytku. Okrem veľkej skrine, ktorá poskytne dostatok úložného priestoru na oblečenie, netreba zabúdať ani na menšiu komodu, do ktorej šikovne ukryjeme drobnosti, neporiadok či obľúbené časopisy. Ak to priestor v izbe dovoľuje, môžeme doň umiestniť aj menšiu pohovku, ktorá môže byť súčasťou oddychovej zóny v spálni a určite sa stane miestom na čítanie či relax. Ak si vyberiete pohovku s úložným priestorom, v spálni to môže byť len veľké plus.

A ako sa hovorí – to najlepšie na koniec. Do spálne patria aj pohodlné deky a dekoračné vankúše, ktoré vytvoria príjemný dojem a navyše sú pomyselnou čerešničkou na torte v podobe elegantne a komfortne zariadenej spálne. To sú tie najlepšie predpoklady na to, aby sa izba na spanie stala najobľúbenejšou miestnosťou v byte či dome, v ktorej budeme tráviť čas nielen preto, že musíme ísť spať, ale preto, že sa tam cítime proste úžasne.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.