Magazín o bývaní

Aký postup zvoliť pri upratovaní kúpeľne?

4.05K 0

Upratovaniu ktorejkoľvek miestnosti v domácnosti musíme venovať dostatok času. Čo sa týka kúpeľne, jej upratovanie by sme si nemali nechávať len na sobotu. V kúpeľni trávime dennodenne veľa času a práve preto by sme jej upratovaniu mali venovať minimálne dve popoludnia cez týždeň. Aký postup ale zvoliť pri upratovaní kúpeľne? Poradíme si.

Kúpeľňa z prírodného kameňa

Kúpeľňa z prírodného kameňa

Odstráňte vlasy

Aby ste si uľahčili upratovanie kúpeľne, na začiatok vám odporúčame odstrániť všetky vlasy z interiérovej dlažby, z vane, z umývadla, ale aj z obkladačiek. Ak umývate zem mopom, určite sa vždy rozčuľujete nad tým, že sa vám na handričku zachytáva veľké množstvo vlasov, ktorých odstraňovanie vám potom zaberie príliš veľa času. Keď si však vlasy zametiete, poprípade povysávate z dlažby, ušetríte si veľa roboty.

Povyťahujete si všetky koberčeky

Po odstránení všetkých vlasov si zrolujte všetky koberčeky v kúpeľni a vyprášte si ich. Keď treba, tak aj operte. Koberčeky následne položte na miesto, na ktorom vám nebudú zavadzať, najlepšie však na chodbu.

Umyte dlažbu

Dlažbu a obklad dôkladne vyumývajte. Nachystajte si vedro, do ktorého si dáte teplú vodu s chemickým prípravkom, ktorý používate aj v kuchyni. Pridajte kvapku octu a pokojne môžete aj kvapku citrónovej šťavy. Umyte ju dôkladne aj za práčkou, pod umývadlom, v okolí toalety.

Ak máte v kúpeľni okno, nechajte si pri umývaní otvorenú aspoň vetračku.

Umyte vaňu, sprchový kút a umývadlo

Na umývanie týchto častí kúpeľne budete potrebovať jednu handričku, na ktorú budete dávať chemikáliu a jednu handru (môžete použiť aj starú utierku), ktorou budete utierať čistú vodovodnú batériu, umývadlo a sprchový kút. Odporúčame vám použiť aj kefku na umývanie riadu. Odstránite ňou vodný kameň v okolí vodovodnej batérie. Poprípade si odložte starú zubnú kefku, ktorou môžete dôkladne vyumývať škáričky, ale aj sprchovú hadicu a hlavicu.

Vaňu, sprchový kút, ale aj umývadlo umývajte prípravkom kúpeným v drogérii, ale opäť si môžete vytvoriť prípravok bez použitia chémie. Použite ocot, sódu bikarbónu, ale aj vyššie spomínanú citrónovú šťavu.

Ak máte v kúpeľňu obklad z toho najlepšieho prírodného kameňa, jeho údržba nebude až taká náročná ako u ostatných obkladov. Nesmiete však zanedbávať čistenie týchto priestorov, pretože ak to raz zanedbáte, kúpeľňu už nevyčistíte.

Dôraz klaďte aj na čistenie odtokov. Ak sa vám odtok upchá, pravdepodobne budete potrebovať asistenciu partnera. Neskúšajte to sama, keď ste to doteraz nerobili.

Keď sa objaví pleseň

Ak sa vám v škáričkách začne objavovať pleseň, značí to, že kúpeľňu dostatočne nečistíte, ale ani nevetráte. Na pleseň skúste použiť peroxid vodíka. Odporúčame 3% roztok naliať do fľaštičky s rozprašovačom a následne postriekať postihnuté miesta. Okrem peroxidu vyskúšajte aj ocot, alkohol, jedlú sódu, bielidlo, alebo čajovníkový olej.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.