Magazín o bývaní

Hygge – užite si pohodlie domova

1.94K 0

Hygge je štýl života, kedy sa človek cíti byť šťastný a spokojný. Tento pocit sa dá preniesť aj do interiéru. Viete, ako si zariadiť bývanie, aby ste sa v ňom cítili šťastne? Podstatou je obklopiť sa dekoráciami a vytvoriť si tak útulné prostredie.

Hygge

Hygge

,,Slovo hygge pochádza z dánčiny a doslovný preklad znamená útulnosť, práve pre Dánov je totiž typické, že sa obklopujú príjemnými vecami, v ktorých sa cítia dobre,“ vysvetľuje Tomáš Tiurin, odborník na dekorácie z projektového marketu Hornbach a dodáva: ,,Podstatné je, urobiť si chvíľku pre seba, obklopiť sa peknými predmetmi a užívať si život a pocit šťastia.“

Základným princípom hygge je cítiť sa dobre a práve tomu napomáha príjemné vybavenie interiéru. Nechajte sa teda inšpirovať odborníkmi z Hornbachu, ktorí si pripravili niekoľko zaujímavých tipov pre zútulnenie domova.

Pocit pohodlia zaváži

Základom hygge je oddych a rozmaznávanie. Ideálne je sadnúť si na pohodlnú sedačku alebo do kresla, oprieť sa o huňatý vankúš a zakryť sa hebkou dekou. Typickou dekoráciou sú teda vankúše a prikrývky. ,,Zaujímavým doplnkom sú vankúše s dlhými vlasmi, ktoré sú vyrobené z umelej kožušiny a dajú sa prať na 30 oC. Alebo pohovku zútulnia kožušinové vankúše s krátkym hebkým povrchom,“ radí Tomáš Tiurin z Hornbachu. Ku každému vankúšu patria jemné deky a prikrývky, ktoré v sychravom alebo chladnom počasí poslúžia na zahriatie.

Oddych sa dá užiť taktiež v teplom kúpeli, ktorý uvoľní stuhnuté svaly a nervové napätie. Relax vo veľkej vani s horúcou vodou zahreje a upokojí telo. Chvíľu v kúpeľni si môžete spríjemniť obľúbenou hudbou, pohárom vína a aromatickými sviečkami. Prítmie a decentné svetlo sviečok prinesie uvoľnenie aj namáhaným očiam. Do napustenej vane môžete pridať soľ do kúpeľa, olej, penu alebo obľúbené sú aj prírodné čaje do kúpeľa.

Doplnky v interiéri

Útulnosť v miestnosti podporia taktiež kožušiny a koža, ako koberček na podlahu či dekorácia na gauč. ,,Zaujímavým doplnkom je býčia koža, ktorá sa ponúka v troch základných farbách: hnedej, čiernej a bielej. Pokiaľ nie ste priaznivcom pravej kožušiny, môžete ju s pokojným svedomím nahradiť umelou kožou z akrylátu,“ odporúča odborník z Hornbachu. V umelom prevedení sa vyrába napríklad ovčia koža, kožušina alebo zvieracia predložka tiger. Tento materiál pôsobí nežným dojmom a priestor zahreje.

Kožušinka nemusí zdobiť len podlahu. Hebká srsť môže byť súčasťou i dekoratívnych doplnkov a drobnejšieho nábytku. Originálne ukáže úložný box s kožušinovým vekom. Nielen že je praktickým riešením na uskladnenie vecí, ale priestor dokonale zútulní. Zaujímavým doplnkom je taktiež stolička s kožušinovým sedákom, ktorý je na pohľad atraktívny a pohodlný na sedenie.

V akej farbe sa budete cítiť najlepšie?

Aby bývanie vyzeralo skutočne útulne, je dôležité myslieť aj na farebnosť stien. ,,Na vymaľovanie stien sú ideálne farby z prémiového radu SELECTION, ktoré poskytujú exkluzívny výber jedinečných odtieňov. Obsahujú inovatívne pigmenty, ktoré garantujú výnimočnú sýtosť a hĺbku farieb. Výsledkom je tak mimoriadne matný a pôsobivý náter,“ hovorí Markéta Šubrtová, odborníčka na farby a laky z projektového marketu Hornbach. Výberom správneho odtieňa jednoducho premeníte domov na útulné miesto.

Pri výbere odtieňa je dobré voliť prírodné a pokojné farby, ako sú odtiene žltej, hnedej a zelenej. Žltá je farba svetla, hnedá prezentuje tón zeme. Tieto farby spájajú žiarivú živelnosť a pokoj. Sú nositeľmi veselých a pohodových posolstiev. Zelená farba symbolizuje krásu prírody a pôsobí malebným dojmom. V mäkkých a nežných tónoch sa dotýka ľudská myseľ a prebúdza duša. Zelená je nositeľom slobody a necháva pocítiť pokojnú silu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.