Magazín o bývaní

Čo zohľadňovať pri kúpe novej sedacej súpravy?

2.28K 0

Cez zimné mesiace trávime na nej veľa času, nakoľko nám počasie neumožňuje vykonávať obľúbené aktivity v exteriéri. Hovoríme o sedacej súprave, ktorá aj keby veľmi chceme, sa rokmi používania opotrebováva. O to rýchlejšie sa opotrebováva, ak máte malé deti, resp. štvornohého miláčika. Čo ale zohľadňovať pri výbere sedacej súpravy, aby ste nekúpili mačku vo vreci a niekoľko desaťročí vám poslúžila?

Sedacia súprava

Sedacia súprava

Cena

Ako prvé si všímame cenu. Ako už väčšina z vás veľmi dobre vie, nie vždy cena zodpovedá kvalite a práve preto by sme vás radi upozornili, aby ste nebrali ohľad len cenu. Samozrejme, prihliadajte na ňu. Nie každý má k dispozícii väčší obnos peňazí, aby si mohol dovoliť investovať viac peňazí do novej sedacej súpravy. Cena je však odvodená najmä od použitého materiálu, ale aj od veľkosti. Keď si budete chcieť kúpiť modernejšiu účkovú sedačku, zaplatíte za ňu viac ako za klasickú malú pohovku.

Materiál

Kožené sedačky pôsobia luxusne, ale látkové sú praktickejšie. Ak však máte malé deti, oceníte skôr kožené, ktorých čistenie je menej náročné ako v prípade látkových sedačiek. Neodporúčame vám ale vyberať sedaciu súpravu z ekokože. Ekokoža je síce lacnejšia varianta kože, ale s kožou nemá nič spoločného. Rýchlo sa opotrebováva a po niekoľkých rokoch sa vám začne šúpať, čo na prvý pohľad nebude nič príjemného. Orientujte sa skôr na slovenské sedacie súpravy, či už na kožené, alebo látkové. Všímajte si najmä malé podniky, ktoré sa špecializujú na predaj kvalitných slovenských sedačiek. Budete mať záruku, že vám vyrobia kvalitnú sedačku na mieru v rozumnej cenovej kategórii. Materiál zohráva dôležitú rolu v otázke životnosti sedacej súpravy. Myslite na to ešte predtým, ako si kúpite novú sedačku.

Veľkosť

Pri výbere novej sedačky nezabúdajte zohľadňovať najmä jej veľkosť. Musíte vedieť rozmery miestnosti a musíte mať pripravený ako-taký návrh, ako bude vaša obývačka vyzerať. Ak nedisponujete príliš veľkým priestorom, postačí vám klasická pohovka, poprípade rohová sedačka, ktorá pomáha optimalizovať priestor v malých miestnostiach. Ak ale máte viac priestoru, pokojne si môžete dovoliť sedačku v tvare U aj s kreslami. Bez toho, aby ste vedeli rozmery miestnosti, sedačku ani len nevyberajte. Nezabúdajte, že kúpa sedacej súpravy nie je lacná záležitosť.

Nikdy sa neponáhľajte s kúpou sedačky a radšej si ju začnite vyberať v predstihu. O to viac budete čakať, ak si dáte sedaciu súpravu vyrobiť na mieru. Ak ale chcete kvalitnú sedaciu súpravu, nechajte si ju vyrobiť na mieru, poprípade si vyberajte z ponuky odporúčaných nábytkárstiev. Nezabúdajte na to, že čím kvalitnejšiu sedačku si vyberiete, tým dlhšie vám bude slúžiť a o to predsa ide, no nie?


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.