Magazín o bývaní

Ako na záhradnú chatku?

4.3K 0

Záhradná chatka je jednou zo súčastí, ktoré by na vašom pozemku určite nemali chýbať. Vďaka nej získate miesto na odpočinok, úkryt v škaredom počasí a samozrejme aj priestor na uloženie vecí.

Na to, aby ste takýto svoj malý záhradný domček získali, nemusíte sa hneď púšťať do stavby murovanej či veľkej drevenej chaty s kompletným vybavením. Vo väčšine prípadov si vystačíte aj s malou drevenou záhradnou chatkou. Predsa len niekde ani väčšiu stavbu priestor pozemku či legislatíva neumožňuje. Stavba záhradnej chatky nie je ničím zložitým.

Základom sú dobré základy

Každá záhradná chatka, aj tá najmenšia, musí mať kvalitné základy, pretože sa môže v priebehu rokov nakloniť a časom aj zrútiť. Možností máte niekoľko. Najbežnejším spôsobom je vybudovať základovú dosku podľa veľkosti chatky a na ňu ju postaviť. Stavba základovej dosky však nie je nič jednoduché, no dokážete to zvládnuť.

Pripravte si drevené hranoly

Obľúbeným konštrukčným prvkom, ktorý určite využijete pri stavbe, sú drevené hranoly. Zídu sa vám nielen pri chatke, ale aj v prípade, že sa pustíte do stavby altánku. Drevené hranoly môžete použiť na konštrukciu stavby, ale aj pri pokladaní drevenej palubovky. Aj jednoduchá záhradná chatka tak bude vyzerať pôsobivo a útulne. Predsa len, drevo dokáže vytvoriť nenahraditeľnú atmosféru, nech ste už kdekoľvek.

Alebo objednajte stavebnicu

Ak však nepatríte k domácim kutilom, prípadne nemáte toľko času, môžete si chatku objednať v podobe akejsi stavebnice, ktorú už len podľa inštrukcií pospájate. Vyberte si však skutočne dobrého dodávateľa, aby vám všetko sedelo tak, ako má.

Záhradná chatka sa dá postaviť takmer kdekoľvek a môžete si vybrať z mnohých riešení. Záhradná sezóna je už takmer tu a ak chcete chatku používať už túto sezónu, začnite s jej plánovaním čo najskôr.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.