Magazín o bývaní

4 najväčšie chyby, ktoré robíme pri zariaďovaní spálne

3.43K 0

Trendy v bývaní sa neustále menia a preto prispôsobovanie sa im by vás finančne zruinovalo. Pri zariaďovaní domácnosti sa ale niekedy dopúšťame menších chýb, na ktoré žiaľ prichádzame s odstupom času. Viete ale akých chýb sa najčastejšie dopúšťame pri zariaďovaní spálne?

Toaletný stolík

Toaletný stolík

1. Kombinujeme štýly a farby

Kombináciou štýlov a rôznych farieb nevytvoríme dokonalú súhru, práve naopak, z miestnosti spravíme chaotické miesto, ktoré nám zaručene nevytvorí dokonalé podmienky na spánok a relax. Vyberte si jeden konkrétny štýl a určite si dominantnú farbu, ktorej budete prispôsobovať výber všetkých doplnkov. Keď si vyberiete bledý vintage toaletný stolík, ktorý mimochodom patrí k najdôležitejším súčastiam spálne, vyberajte si aj bledší odtieň komody, postele a pod.

2. Nevyberáme si kvalitnú posteľ

Azda najdôležitejšou súčasťou spálne je nepochybne posteľ. Pri jej výbere hľadíme predovšetkým na cenu, pričom kvalitu si nevšímame. Odporúčame vám pri výbere postele zohľadňovať materiál, z ktorého je posteľ vyrobená. Ak sa nebojíte investovať do kvality, vyberajte si skôr masívnu posteľ. Je síce oveľa ťažšia a drahšia, ale zato je vyrobená z kvalitného dreva.

Kúpite si aj lacnejšiu posteľ ako masívnu, ale počítajte s tým, že v priebehu pár rokov budete opäť kupovať novú posteľ. Skutočne sa teda neoplatí investovať do kvalitnej masívnej, o ktorej viete, že vám bez problémov vydrží niekoľko desaťročí a možno ju budú využívať aj vaše deti?

3. Nábytok dávame ku stenám

Chceme toho do miestnosti pomestiť čo najviac a preto neváhame nábytok a posteľ dávať úplne ku stenám. Nechávajte si minimálne 5-10 cm rezervu. Nábytok, ale aj posteľ potrebujú dýchať. Takýmto spôsobom ochránite nielen steny pred plesňami, ale aj interiérovú omietku, ktorá by sa mohla poškodiť práve pri kontakte nábytku so stenou.

4. Miestnosť príliš prepĺňame

Spálňa je miesto, ktoré slúži na oddych a nie skladisko. Do spálne umiestňujte jedine spomínaný toaletný stolík; posteľ; menšiu komodu, do ktorej si dáte spodné prádlo, ponožky a pyžamá; nočný stolík (ak máte miesto). Čo sa týka postele, manželskú vyberajte v týchto rozmeroch 200×180 cm, 200×160 cm. Nepodľahnite výpredajom a nekupujte do svojej spálne zbytočnosti.

Ak chcete, aby vaša spálňa vyzerala naozaj krásne, sústreďujte sa len na jeden štýl, správne kombinujte farby a doplnky a nešetrite na výbere postele. Ak máte miesto, dávajte si k posteli nočný stolík. Ten však nie je potrebný. Potrebný je skôr toaletný stolík, ktorý ženám poskytne miesto na uskladnenie šperkov a šminiek. Do spálne si nedávajte doplnky v agresívnych farbách, napríklad v červenej. Vyberajte si spomedzi týchto farieb – klasickej bielej, béžovej, žltej, zelenej.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.