Magazín o bývaní

Štýlové akumulačné pece do vášho domu

3.28K 0

Kúriť si doma pecou, to nezaváňa len romantikou, ale aj dobrým vkusom! Akumulačné pece sa jednoducho obsluhujú, dlho udržia teplo a hravo vykúria aj viacero miestností naraz. Ak obľubujete tradičné chute, akumulačná pec s roštom vám umožní jedlá pripravovať tak, ako to robili naši predkovia.

Elegancia akumulačných pecí

Či bývate v nízkoenergetickom, alebo pasívnom dome, akumulačná pec je tým správnym riešením, ako efektívne vykurovať vašu domácnosť. Nepochybne vás nezaujmú len pre výhrevné vlastnosti. Z akumulačných pecí nesála totiž len príjemné teplo, ale aj šarm. Ak vo vašom interiéri dominujú skôr konzervatívne doplnky, s vašou novou pecou budú príjemne ladiť. Ostáva už len zvoliť si ten najvhodnejší dizajn a výšku pece. Štýlové akumulačné pece vyrobené z mastenca zdobí ručne liata keramika s trojrozmerným vzorom a tento kamenný prvok vnesie do domácnosti kúsok prírody a minimalizmu.

Prečo si akumulačnú pec zamilujete

Akumulačné pece sa vytvárajú tak, aby ste si kúrenie s nimi maximálne vychutnali. Je bezpečné, šetrné k životnému prostrediu, ale i k vašim financiám. Spotreba dreva alebo drevených peliet je pri vykurovaní akumulačnou pecou iba minimálna, pretože teplo sa v peci udrží aj dlho potom, ako plameň vyhasne. S tým súvisí časová nenáročnosť na obsluhu pecí. Priložíte dva razy, a domácnosť je vykurovaná celý deň aj noc zdravým sálavým teplom, ktoré preniká nielen do okolitých predmetov či múrov domova, ale aj priamo pod vašu kožu a príjemne vám rozmaznáva receptory. K výhodám akumulačných pecí patrí tiež to, že je miestnosť vykurovaná rovnomerne, bez vytvárania tepelných zón. Nech si teda sadnete kamkoľvek, tomu druhému nebudete závidieť, pretože si vychutnáte rovnaké teplo.

Akumulačné pece v moderných interiéroch

Rozhodli ste sa pre štýlovú akumulačnú pec? Je veľmi moderná, no napriek tomu na seba príliš nepúta pozornosť. Vzhľad pece aj dvierka sú jednoduché a iba zvýrazňujú či dotvárajú štýl celej domácnosti. Dnešné akumulačné pece spĺňajú prísne emisné normy a istí si môžete byť aj kvalitou ich prevedenia. Odvetrané dvojité sklo, menšie sklenené dvierka, prívod vzduchu vedený z exteriéru a dokonalá tesnosť komponentov zabezpečia bezpečnosť a tepelnú pohodu v dome. Unikátne vlastnosti mastenca sú zárukou, že vám vaša akumulačná pec vydrží do konca života. Ak bývate vo veľkom dome, napojením akumulačnej pece na centrálny systém vykurovania vám umožní vyhriať celú domácnosť. Odvážnejší z vás si môžu trúfnuť na akumulačnej peci s roštom pripravovať rôzne druhy pokrmov – pečené mäso, chlieb alebo koláče. V modernej dobe stále milujeme tradície.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.