Magazín o bývaní

5 tipov, ako zariadiť detskú izbu, aby si ju najmenší zamilovali

1.34K 0

Detská izba je pre deti malým kráľovstvom. Trávia v nej väčšinu svojho času. Učia sa, hrajú, spia. Zariadiť ju tak, aby spĺňala všetko, čo sa od nej očakáva a ešte aj dobre vyzerala môže byť veľmi náročné. Prinášame vám päť tipov, ako zariadiť detskú izbu tak, aby si ju vaši najmenší skutočne zamilovali. 

1; Farby a ich neopakovateľné čaro  

V detskej izbe to môže hýriť farbami. Doprajte jej veselosť a hravosť, ktoré k bezstarostnému detstvu neodmysliteľne patria. Zelená a modrá upokojujú. Deťom sa pri nich bude dobre spať. Žltá a oranžová sú veselé, prebúdzajú kreativitu a prinášajú radosť. Farbami môžete izbu rozdeliť na sektor na spanie, hranie a učenie. Steny oživia aj vhodne zvolené nálepky na stenu. Zvieratá, abeceda, či domčeky. Detskú izbu zútulnia a v deťoch prebudia fantáziu a stanú sa pre nich zdrojom inšpirácie.

2; Dobrú noc a sladké sny

Na to, aby sa dieťa mohlo bezstarostne hrať a dobre sa učilo sa potrebuje dobre vyspať. Na trhu nájdete množstvo postelí s detským motívom. Autíčka pre chlapcov, ružový hrad pre dievčatá. Sú očarujúce, ale deti z nich rýchlo vyrastú. Investujte do kvalitnej postele a matraca z kokosového vlákna, či pamäťovej peny. Sladké sny sa im v nich budú snívať celé roky. Posteľ spestrite obliečkami s motívom, ktorý majú vaše deti najradšej. Obľúbení hrdinovia a rozprávkové postavičky. Vždy, keď ich vymeníte bude detská izba vyzerať inak. Dievčatám môžete nad posteľ zavesiť baldachýn, aby sa cítili ako princezné. 

3; Nekonečný boj s úložným priestorom

V každej detskej izbe sa nachádza veľa hračiek, ktoré treba niekam uložiť. Nábytok vyberte čo najjednoduchší a v neutrálnych farbách. Bude rásť spolu s vašimi deťmi. V prípade potreby ho môžete kedykoľvek doplniť o nové kúsky. Možno aj trochu farebnejšie. Do poličiek uložte len tie hračky, s ktorými sa deti veľmi nehrajú. Ostatné nechajte v úložných boxoch, aby ich deti mali stále po ruke a aby ich zvládli samé aj upratať. Úložným boxom doprajte farby. Veľa farieb. Boxy nevydržia večne. Postupne ich nahradíte niečím aktuálnejším.

4; Nie je to len koberec  

Deti sa najradšej hrajú na zemi. Je tam chladno, ale viac otvoreného priestoru na hranie v detskej izbe nenájdete. Na dlážku položte kvalitný koberec, ktorý bude pôsobiť ako izolácia a deťom sa na ňom bude dobre sedieť. Detskú izbu navyše príjemne zútulní. Keď je to možné, nechajte dieťa, aby si koberec vybralo samo a tak priložilo ruku k dielu. Pri výbere ho môžete trošku usmerniť, aby nenarušil celkovú atmosféru izby. Koberec tiež patrí medzi doplnky, ktoré vymeníte častejšie. Nič s tým neurobíte.

5; Pracovný stôl pre malých aj veľkých

Pracovný stôl nepotrebujú len školáci. Deti odmalička radi kreslia, lepia, tvoria. Kvalitný stôl s veľkou pracovnou plochou budú využívať celé roky. Vycibria na ňom svoj maliarsky talent. Naučia sa písať prvé písmenká a napíšu svoj prvý ľúbostný dopis. Stôl so zásuvkou na kľúč sa stane miestom ich drobných tajomstiev. K stolu neodmysliteľne patrí stolička. Taká, ktorú viete nastaviť a prispôsobiť veku a výške dieťaťa. Nezabudnite na kvalitné osvetlenie. V zime deti píšu domáce úlohy väčšinou po tme. Stolová lampa nemusí byť len zdrojom osvetlenia, ale aj zaujímavým doplnkom.

Pri zariaďovaní detskej izby sa nechajte viesť srdcom a zariadenie detskej izby prispôsobte vkusu svojich detí. Pomôžte im vytvoriť kráľovstvo, v ktorom sa budú cítiť dobre. Správne zázemie je pre deti najdôležitejšie.  

Foto: Dovido.sk

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.