Magazín o bývaní

Ako si zariadiť obývaciu izbu?

2.03K 0

Akákoľvek výrazná rekonštrukcia si vyžaduje nielen dostatok financií, ale aj dobrú firmu, ktorá všetky plánované rekonštrukcie zrealizuje vo vopred dohodnutom termíne. Ak si plánované rekonštrukcie plánujete spraviť sami bez akejkoľvek pomoci stavebnej firmy, počítajte s väčšou finančnou, ale aj časovou rezervou.

Obývacia izba

Obývacia izba

Ak v blízkej dobe plánujete rekonštruovať miestnosť, v ktorej prijímate návštevy, čiže obývaciu izbu, inšpirujte sa našimi praktickými radami.

Výber podlahy

Vždy začínajte od podlahy. Čo sa týka výberu podlahy, nezohľadňujte len jej cenu. Myslite aj na farebné prevedenie podlahy, ale aj aký typ podlahy sa vám bude hodiť práve do tohto priestoru. Odporúčame vinylové podlahy. Sú lacnejšie, sú kvalitné a ich údržba nie je až taká komplikovaná ako napríklad u drevených parkiet.

Okrem vinylových podláh vás môžu zaujať pekné laminátové podlahy. Nie sú náročné na údržbu, slnečné lúče ich nepoškodia, nepriťahujú prach a v porovnaní s drevenou podlahou sú niekoľkonásobne lacnejšie.

Čo sa týka farebného prevedenia, vyberte si takú farbu, aby ladila nielen s farbou stien, ale najmä s farbou nábytku. Dodržiavajte nasledujúce pravidlo: Keď si vyberiete bledú podlahu, nábytok vyberajte v tmavších odtieňoch. Keď si ale vyberiete tmavý odtieň podlahy, nábytok vyberajte v bledších odtieňoch.

Nábytok

Na Slovensku máme mnoho nábytkárstiev, ktoré ponúkajú nábytok rôzneho druhu. Ak chcete kvalitnejší, oplatí sa vám investovať do masívneho nábytku. Je výrazne ťažší, ale zato oproti nábytku vyrobeného z drevotriesky je kvalitnejší. Stojí však niekoľko násobne viac.

Môžete však počítať s tým, že nábytok zúžitkujú aj ďalšie generácie po vás. Ak máte vytvorenú väčšiu finančnú rezervu, tak investujte. Ak nie, pokojne si môžete kúpiť nábytok z drevotriesky. Narábajte s ním však opatrne. Nemáčajte ho a dávajte pozor, aby ste ho pri prenášaní do domácnosti niekde neotĺkli.

Nábytok dávajte 5-10 cm od steny. Priestor za obývacou stenou tak budete môcť kedykoľvek upratať a budete si môcť odsledovať, či sa vám v týchto priestoroch nezačne tvoriť pleseň. Pri výbere obývacej steny si okrem farebného prevedenia všímajte aj veľkosť obývacej izby. Už na predajni si zistite, aké rozmery bude mať obývacia stena po zmontovaní jednotlivých skriniek. Okrem toho sa spýtajte, či vám nábytok do obývacej steny privezú v zmontovanom stave, alebo rozmontovanom. Rozmontovaný zabalený nábytok prenesiete aj sami do bytu. Na prenesenie zmontovaného nábytku ale budete potrebovať aspoň dvoch ľudí.

Doplnky

Obývacie steny neprepĺňajte väčším množstvom doplnkov, nakoľko by ste mohlo police preťažiť a tie by sa zlomili. Na policu nad televízorom dávajte maximálne jednu-dve vázy so živými kvetmi, poprípade fotografie vo fotorámikoch. Pod konferenčný stolík si dajte krátkovlasý koberec a na garniže si zaveste veľkosťou vyhovujúce záclony. Pozor ale, záclony nesmú zakrývať radiátor.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.