Magazín o bývaní

Vychytávka do malého bytu? Japonské steny

3.73K 0

Ak máte malý byt, kde čarujete s každým centimetrom, určite premýšľate, aké vychytávky vám ho pomôžu opticky zväčšiť a pritom neprepchať. Zhrnuli sme pre vás len tie poučky, ktoré naozaj fungujú. Pozrite sa s nami na 5 tipov, ktoré z vášho mini bytu urobia palác.

  1. Japonské steny namiesto dverí

Japonské posuvné steny majú veľa možností využitia. Môžete ich použiť pre oddelenie miestností v miestach, kde na klasické dvere nie je priestor, nahradia ale aj dvere od skríň a šatní a môžete s nimi zakryť aj to, čo nemá byť vidieť. Trebárs pracovné kúty so spotrebičmi. Využijete ich ale aj pre zakrytie väčších okien miesto žalúzií. Posuvné steny  vám ušetria až 50% miesta!

Japonské steny tvoria dve až päť koľajníc, po ktorých jednotlivé diely jazdia. Dizajn je len na vás, každý diel môže byť iný. Vyberať môžete zo širokej ponuky farieb a vzorov, ale pozor, nezabúdajte, že potrebujete byt opticky zväčšiť! Ak teda chcete pestré farby, stena by mala byť jediným výrazným detailom. Veľký výber japonských stien nájdete napríklad na e-shope Labona.sk

  1. Krémová stena a svetlá podlaha

Stenu vymaľujte neutrálne svetlou a studenou farbou, ideálne bielou a rozhodne zabudnite na červenú a iné farebné výstrelky, ktoré z vášho bytu urobia malú komôrku. Pri podlahe zabudnite na tmavé farby, ktoré priestor nielen zmenšia ale ešte mu uberú svetlo. Ideálne sú svetlé, teplé odtiene, vďaka ktorým priestor pôsobí vzdušne. Zvoľte podlahu rovnakú po celom byte, jednoliatosť tiež opticky pridáva. Ozvláštniť ju môžete malým koberčekom.

  1. Chytré osvetlenie a zrkadlá

Malý priestor potrebuje dostatok svetla. Nestavte preto len na jedno stropné svetlo, do interiéru zapojte aj malé lampičky, napríklad na parapet či konferenčný stolík, stojacu lampu vedľa pohovky … Pokiaľ chcete miesto ešte ušetriť, vyberte bodové svetlá. Ak pred svetlo  umiestnite zrkadlo, optický efekt bude ešte vyšší. Všeobecne sú zrkadlá stávkou na istotu, môžete ich umiestniť napríklad na skrine, miesto obrazu, alebo stavte na celé zrkadlové plochy. Zrkadlo zväčší priestor až dvojnásobne.

  1. Dostatok úložného priestoru

Využite každé miesto, ktoré sa na umiestnenie skrinky hodí aj v prípade, že sa jedná o plytké miesta. Skrine môžu byť až k stropu a pokiaľ zvolíte dvere v rovnakej farbe ako stena, prakticky nebudú vidieť. Voľte vždy zatváracie skrinky, otvorené police pôsobia prepchato a máme tendenciu na ne umiestňovať lapače prachu. Gýčovité predmety, ktoré k ničomu neslúžia.

  1. Všetko má svoje miesto

V malých bytoch aj jedna pohodená vec vytvorí obrovský neporiadok. Každá vec preto musí mať svoje miesto a nedá sa niečo len tak niekde nechať bez ladu a skladu. Máte topánky poskladané v predsieni pri stene? Kúpte si radšej botník a sami uvidíte, koľko miesta  ušetríte. To isté platí o vešiakoch prepchatých bundami aj v lete. Nájdite im radšej miesto v skrini a na vešiaku nechávajte len to, čo naozaj nosíte.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.