Magazín o bývaní

Prečo sa rozhodnúť pre tepelné čerpadlo IVT AIR-X

3.13K 0

Ponuka tepelných čerpadiel na slovenskom je bohatá. Ak sa však pozriete na vlastnosti týchto čerpadiel, zistíte, že vybrať si je ľahké. Jedno čerpadlo totiž s odstupom vyčnieva nad svojimi konkurentmi. Tým čerpadlom je IVT AIR-X od švédskeho výrobcu čerpadiel značky IVT, o ktorého výhodách Vám povieme viac na nižšie uvedených riadkoch.

Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo

Vysoký výkon potvrdený Európskou značkou kvality Q

Čerpadlo IVT AIR-X sa môže pochváliť hneď niekoľkými prvenstvami v oblasti výkonu, konkrétne sa jedná o:

  • najvyšší vykurovací faktor (SCOP 4,84), tj. toto tepelné čerpadlo potrebuje pri svojej prevádzke najnižšie množstvo elektrickej energie

  • zároveň sa jedná o najúspornejšie čerpadlo tak v nízkoteplotných (podlahové vykurovanie) tak vysokoteplotných (radiátory) vykurovacích systémoch

  • vykurovací faktor ohrevu vody (COP 2,36)

Vyššie uvedené parametre sú pritom garantované Európskou značkou kvality Q, najvyššieho ocenenia, akého sa tepelnému čerpadlu môže v rámci celej EÚ dostať. Táto značka okrem výkonu potvrdzuje tiež:

  • nízku hladinu akustického prevádzkového hluku

  • hustú servisnú sieť

  • dodávku náhradných dielov po dobu najmenej 10 rokov

  • zhodu hlavných komponentov s medzinárodnými i národnými štandardmi

Veľký objem ohrievanej vody

IVT AIR-X dokáže ohriať 284 litrov vody na teplotu 40 ° C (platí pre rady 5-9 tohto čerpadla), resp. 310 litrov vody na teplotu 40 ° C (platí pre rady 13-17).

Tepelné čerpadlo IVT AIR-X disponuje zásobníkom na 196 litrov a ohrev vody zvládne s vykurovacím faktorom (COP) 2,36, čo je výrazne lepšia hodnota ako u konkurencie, pozri nižšie

Porovnanie parametrov pre ohrev vody pri tepelných čerpadlách vzduch-voda

Prepojenie s modernými technológiami

IVT AIR-X možno napojiť na fotovoltaické zariadenie, kedy sa čerpadlo samo zapne v čase, keď máte nadbytok vyrobenej elektriny a vyrobené teplo dodáva buď do vykurovacieho systému či akumulátora. Zároveň IVT AIR-X možno ovládať prostredníctvom mobilného telefónu, na diaľku si tak môžete upravovať teplotu vo Vašej domácnosti.

Jednoduchá inštalácia a údržba

Inštalácia IVT AIR-X sa zaobíde bez technika chladenia, konzola je súčasťou vonkajšej jednotky. IVT AIR-X nevyžaduje revíziu chladiva, a okrem štandardnej plnej dvojročnej záruky na ňom možno získať predĺženú záruku až na 10 rokov.

Skvelé vlastnosti IVT AIR-X hovoria jasne. Ak hľadáte kvalitné čerpadlo vzduch-voda s vysokým výkonom, je práve IVT AIR-X voľbou číslo 1.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.