Magazín o bývaní

Akú farbu zvoliť pre kúpeľňu

365 0

Väčšina ľudí sa sústredí na zariaďovanie obývacích izieb alebo kuchýň než na zariadenie kúpeľní. Keďže ale v kúpeľní trávime dosť času a neraz si v nej doprajeme aj relaxačný kúpeľ mali by sme si pri výbere farieb, zariadenia a doplnkov do kúpeľne dať záležať.

Farby do kúpeľne

Najčastejšou farebnou kombináciou v kúpeľni je biela, čierna, prípadne odtiene sivej. Ide síce o dobré zladenie farieb ale nezatúžili ste niekedy po niečom inom? Sprchové kúty či sprchové dvere kúpeľňu farbami neoživia, preto by ste mali voliť farebné doplnky, skrinky či poličky. Farby v kúpeľni môžu, rovnako ako v iných miestnostiach vplývať na vašu psychiku. Oživte túto miestnosť farbami, farebnými doplnkami a dajte jej tak nový a nevšedný vzhľad.

Žltá

Žltá farba celkovo miestnosť ohreje. Dodá teplo do priestoru a presvetlí ho. Okrem toho je známe, že žltá až oranžová farba podporuje sebadôveru a nabije vás energiou. Príliš dlhý pobyt v miestnosti, kde prevláda žltá môže vyvolať pocit agresie alebo podráždenia. Preto to s touto farbou v kúpeľni nepreháňajte.

Nemusíte hneď robiť rekonštrukciu celej kúpeľni. Stačí len vymeniť pár drobností ako uteráky, úložné boxy či koberček za rovnaké v žltej farbe.

Zelená

Zelená je farba prírody a pokoja. Táto farba vyvoláva pocit šťastia, nádeje, pohodlia a harmónie. Táto farba na psychiku negatívne nevplýva. Vybrať si môžete z množstva zelených odtieňov: mentolová, morská zelená, pistáciová, mätová, tyrkysová alebo jablkovo zelená. Stačí len nájsť ten správny odtieň a užívať si pokoj a relax vo vani plnej peny.

Modrá

Hneď ako zbadáte modrú farbu príde vám na um obloha a more. Táto farba má na psychiku podobné účinky ako zelená. Upokojuje, dodá vám energiu a naladí vás na pozitívne myšlienky. Dajte si ale pozor, aj napriek tomu je modrá farba považovaná za chladnú, preto to s ňou v kúpeľni nepreháňajte. Výhodné je ak skombinujete niekoľko odtieňov modrej. Siahnuť môžete bo bledomodrej, námorníckej modrej až po tmavé tóny.

Aby ste do svojej kúpeľne zakomponovali farby nemusíte hneď dávať novú dlažbu ani meniť obklad. Na stránkach HeavenShop nájdete množstvo farebných doplnkov a sanity do kúpeľne. Veľa urobia aj drobnosti ako farebné uteráky, koberček, háčiky na uterák alebo farebné rúčky na skrinkách.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.