Magazín o bývaní

Vyberáme osvetlenie do spálne: Zabudnite na ostré svetlo

2.79K 0

Správne vybrané svetlo dokáže v spálni vytvoriť tú správnu atmosféru. Malo by podporovať relaxáciu a pokoj, no pri výbere by ste mali dbať aj na iné účely miestnosti. Máme pre vás zopár dobrých rád, ako si vybrať to najlepšie osvetlenie do spálne.

Nočná lampa

Nočná lampa

Tlmené svetlo

Do spálne, ktorá slúži výhradne na spánok, postačí aj jednoduché tlmené svetlo, ktoré dokáže vytvoriť príjemný pocit. Nič sa nestane, ak sa vyhnete aj hlavnému svietidlu na strope. Oveľa vhodnejšie je nepriame mäkké osvetlenie nad posteľou. Na orientáciu úplne postačí a môžete ho doplniť o stojace alebo nočné lampy.

Máte v spálni šatník alebo pracovný stôl? Tlmené svetlo doplňte ďalšími svetlami, ktoré sa hodia či už k pracovnému stolu alebo do šatníkovej skrine. Tá si priam žiada jasné osvetlenie, na rozdiel od postele, kde sa hodí jemné šero. Rovnako aj pracovný stôl potrebuje lampu s ostrým svetlom.

Nepriame centrálne svetlo

Aj nepriame centrálne svetlo dokáže vhodne osvetliť miestnosť, takže zabezpečí pohodlný a bezpečný pohyb. Lúče svetla sa odrazia od stien či stropu a nesvietia do očí. Určite do spálne nepatrí honosný luster, ktorý by len prekážal. Za to sa veľmi oplatí osvetlenie upraviť tak, aby sa dalo ovládať aj z postele.

Nočné lampy namiesto svietnika

Sviečky nemusia byť v spálni vždy tým najlepším riešením. Intímnu atmosféru či večernú atmosféru dokážu jednoducho navodiť aj nočné lampy. Výhodou tých stolových je aj fakt, že ich nie je nutné plánovať vopred. Nočné lampy sa dajú prenášať podľa toho, kde sa vám v danom momente hodia najviac, a pomocou nich môžete ľahko meniť a modelovať priestor. Hoci ide o malé svetlo, hrá dôležitú úlohu, najmä keď máte v spálni televíziu. Úspešne totiž bráni ostrým prechodom medzi jasným svetlo obrazovky a tmou navôkol.

Ak máte záujem o kúpu nočnej lampy, tak širokú ponuku nájdete v e-shope casca.sk.

Foto: Bigstockphoto


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.