Magazín o bývaní

Aký je najvhodnejší materiál plachty na posteľ?

429 0

Neviete si poradiť s výberom vhodného materiálu pre svoju posteľnú plachtu? Ak sa chystáte na zmenu posteľnej bielizne a radi by ste si kúpili nové plachty, tak by ste mali myslieť tiež na vhodné ročné obdobie. Možností je naozaj veľa, a preto stačí porozmýšľať nad tým, čo je vhodné pre vaše pohodlie.

Satén pôsobí v spálni a na posteli elegantným dojmom, vďaka čomu si nájde miesto v mnohých moderných interiérov. Satén môžete tiež zladiť s obliečkami, jemný lesk a ľahkosť materiálu pôsobí luxusným dojmom. 

Osvedčená kvalita

Kvalitná napínacia plachta z bavlny a posteľné prestieradlo majú dlhú životnosť, takže pri ich investícii nemusíte o ničom pochybovať. Pozitívnou vlastnosťou bavlnenej plachty je to, že je priedušná. Vyhnete sa tak možnému poteniu alebo nepríjemným pocitom. Bavlna je vhodná na používanie počas leta, avšak môžete ju používať počas celého roka.

Ďalšou populárnou alternatívou je jersey. Medzi jeho výhody patrí najmä to, že je ideálny na leto. Na dotyk je hebký a príjemný, pričom je menej hrejivý, takže nebude vhodný na používanie počas zimy. V prípade, že hľadáte mäkký a pohodlný materiál na spanie, tak jersey je tou správnou voľbou, ktorou nič nepokazíte. 

Podložky na hranie

Súčasťou vybavenia pre malé deti by mala byť aj podložka, ktorá im umožňuje hrať sa na zemi. Podložky pre deti sú naozaj bezpečné, pohodlné a ich súčasťou je tiež špeciálna vrstva, ktorá sa stará o kvalitu. Podložky môžu mať tiež pestré vzory a motívy, pričom ich povrch je možné jednoducho vyčistiť.

Plachty na posteľ spolu s posteľnou bielizňou zohrávajú dôležitú úlohu pre naše pohodlie počas spánku. Ak sa chcete vyhnúť poteniu alebo krátkej životnosti vybraných materiálov, tak musíte vsadiť na vhodný materiál. Dôležité je, aby bol materiál tiež dostatočne hrejivý a vhodný do daného ročného obdobia.

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.