Magazín o bývaní

Účinné rady, ktoré vám pomôžu ochladiť sa

1.72K 0

Keď sa ortuť v teplomeroch varí a kukuričné polia sa menia na obrovské pukance, nečakajte na nič a ochlaďte sa! Studená a studené ale nie sú zakaždým tie správne riešenia. Ako sa teda ochladiť účinne a efektívne?

Pri spánku

Odložte ťažkú páperovú perinu a spite len pod ľahkou prikrývkou. Ešte lepšie spravíte, ak posteľnú bielizeň vložíte do plastového vrecka a strčíte do chladničky niekoľko hodín pred tým, že pôjdete spať. Keď zaspávame, telesná teplota klesá a to je dôvod, prečo sa nám ťažšie spí v horúcom počasí. Studená posteľná bielizeň z chladničky by vám mala pomôcť.

Ochladenie vodou

Samozrejme, že ochladiť sa dá aj vodou. Podržte zápästia na pár sekúnd pod tečúcou studenou vodou a ochlaďte krv, ktorá tadeto prechádza žilovým systémom. Studená voda naopak nie je vhodná pri sprchovaní, po ňom by vaše telo len generovalo ďalšie teplo v snahe zabrániť tepelným stratám. Sprchové boxy radšej nastavte na teplejšie sprchovanie, s teplotou vody o niečo nižšou ako je teplota tela.

Ochladenie štipľavým jedlom

Jedzte štipľavé a korenené jedlá. Hoci to môže byť posledná vec, ktorej by ste radi v horúcom počasí čelili, nenechajte sa zmiasť. Kari a chilli stimulujú receptory tepla v ústach, zvyšujú krvný obeh a spôsobujú potenie, prirodzený mechanizmus, ktorým sa telo ochladzuje.

No stress

Hoci leto a teplo povzbudzujú k rôznym aktivitám, v horúcom počasí je ten správny čas spomaliť a vyhnúť sa namáhavým aktivitám, ak sa dá. Tie len stimulujú vaše telo a zvyšujú jeho vnútornú teplotu. Ak sa ale bez dávky pravidelného cvičenia či joggingu nezaobídete, venujte im tie chladnejšie časti dňa – skoré ráno alebo podvečer, kedy je teplota znesiteľnejšia. Nakoniec za sebou zavrite sprchové dvere a deň zakončite príjemne ochladzujúcou hygienou – ideálna bodka!


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.