Magazín o bývaní

Krásne a kvalitné obliečky sú základom vašich sladkých snov

755 0

Existujú ľudia, ktorí nad výberom svojho posteľného prádla ani neuvažujú. Potom sú však takí, pre ktorých je kvalita i estetika veľmi dôležitá, a preto si dávajú záležať na tom, v čom spia. Prikláňame sa k názoru, že kvalitu nášho spánku neovplyvňuje iba to, ako veľmi sme unavení, ale aj teplota v miestnosti, hluk či napríklad obliečky na posteľ. Rozhodne nejde iba o estetickú stránku vašej spálne. Je potrebné prihliadať na ich vzhľad, no najmä na kvalitu prevedenia. Ak sa v obliečkach na posteľ neviete zorientovať, ochotne vám poradíme.

Aké materiály posteľných obliečok sú ideálne na leto?

Prichádzajú letné mesiace a s nimi aj vysoké teploty, ba priam horúčavy. Počas teplých nocí sa málokomu spí dobre. Môžeme však svojmu spánku pomôcť ovplyvnením vonkajších podmienok. Pokiaľ máte možnosť , otvorte si na noc okno, aby mohol vzduch prúdiť aj dovnútra. Ak však bývate nad rušnou ulicou, nechajte ho radšej zatvorené. Svoj spánok môžete tiež ovplyvniť prostredníctvom kvality posteľných obliečok. Na letné mesiace je ideálne tenké a vzdušné posteľné prádlo. Bavlna je totálnou klasikou, ktorou nič nepokazíte. Ide o materiál, ktorý sa vyznačuje dobrou nasiakavosťou, takže sa pod ňou nebudete potiť tak veľmi, ako keby ste spali pod umelým materiálom. Tým najvhodnejším materiálom je však jednoznačne satén. Na dotyk je úžasne jemný, na pohľad krásne lesklý, no jeho najväčšou prednosťou je, že príjemne chladí. Viete si predstaviť lepšie obliečky na posteľ ako saténové?

Obliečky vhodné na zimné mesiace

Zima sa vyznačuje nehostinným počasím a nízkymi teplotami, ktoré mnohí z nás znášajú iba ťažko. Krátke letné pyžamá vymieňame za dlhé a hrubé. Na spánok pod tenkou prikrývkou takisto môžeme zabudnúť. Nahradia ich hrubšie paplóny a prikrývky. Kvalitu svojho spánku v zimných mesiacoch môžete ovplyvniť tiež výberom posteľných obliečok. Na zimu sú vhodnejšie hrubšie materiály. Rozhodne odporúčame zvoliť hrubšiu bavlnu či flanel. Flanelové posteľné obliečky sú na dotyk veľmi príjemné. Majú jemné chĺpky, vďaka ktorým neuniká teplo tak, ako z tenších materiálov. Ručíme za to, že sa vám v nich bude spať skutočne úžasne.

Hľadáte ideálne obliečky na posteľ na každé ročné obdobie? Nájdete ich na webovej stránke https://www.scanquilt.sk/.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.