Magazín o bývaní

Oblečte sa ako profík: Najlepšie pracovné odevy pre každodenné výzvy

312 0

Každý deň čelíte množstvu ľahkých aj zložitejších úloh. Aby ste mohli podať profesionálny výkon a zároveň chrániť svoje zdravie, potrebujete pohodlné a kvalitné pracovné oblečenie.Týchto 5 dôvodov vás presvedčí, že na výbere pracovného oblečenia naozaj záleží.

1. Pracovné odevy chránia zdravie

Či už pracujete na stavbe, v továrni alebo laboratóriu, vhodné pracovné oblečenie vám poskytne potrebnú ochranu. Vodeodolné odevy chránia pred dažďom, pohodlný strih oceníte pri celodennej práci v teréne, odevy odolné voči chemickým látkam chránia pokožku.

2. Pracovné odevy znižujú riziko úrazu

Kvalitná protišmyková obuv, reflexné prvky, ochrana rúk a hlavy. Pri práci v exteriéri či na stavbe je dobre byť videný aj chrániť sa pred pošmyknutím.

Montérky s množstvom prídavných vreciek ocenia všetci, ktorí k práci potrebujú širokú škálu nástrojov.

3. Pracovné odevy ovplyvňujú výkon

Stráviť denne viac ako osem hodín v nepohodlných pracovných nohaviciach je zlým snom každého pracovníka. Moderné pracovné odevy majú prepracované strihy – anatomicky tvarované rukávy, nastaviteľný pás, klin v rozkroku aj flexibilita v oblasti kolien sú len niektoré z prvkov, ktoré výrazne prispievajú k pohodli pri práci.

4. Moderné pracovné odevy sú znakom profesionality

Pôsobí na vás pracovník v roztrhaných montérkach a starej mikine dôveryhodne? Pri výkone mnohých povolaní je veľmi dôležité pôsobiť profesionálne hneď na prvý pohľad. Bez vhodného pracovného oblečenia to nepôjde.

5. Kvalitné pracovné odevy majú dlhšiu životnosť

Hoci je prirodzené, že sa oblečenie pri práci postupne ničí, pracovné nohavice a bundy z kvalitných materiálov majú v porovnaní s bežným oblečením dlhšiu životnosť. Takéto odevy sú zároveň šetrnejšie k prírode.

Prispôsobte oblečenie pracovnému prostrediu

Pri výbere pracovných odevov treba zvážiť povahu vykonávanej práce, prostredie aj špecifické požiadavky, ktoré konkrétna profesia vyžaduje.

Remeselné strečové montérky sú určené pre všetkých, ktorí potrebujú voľnosť pohybu pri práci. Často si ich vyberajú napríklad maliari. Automechanici alebo zvárači radi siahajú po montérkových kombinézach.

Pracovné nohavice z extra pevných materiálov si vyberajú cestári, stavbári, remeselníci aj pracovníci v rôznych dielňach.

Pohodlný športový dizajn pracovných nohavíc oceňujú technici, inštalatéri, vodiči aj pracovníci v priemysle.

Termoizolačné a vodoodolné montérky si zvoľte v prípade, ak pracujete prevažne v exteriéri a za každých poveternostných podmienok.

Reflexné pracovné nohavice sú vhodné najmä pre ľudí pracujúcich za zhoršenej viditeľnosti. Určite by nemali chýbať vo výbave cestárov, stavbárov, lesníkov, ale napr. aj kuriérov.

Široký výber pracovných odevov pre rôzne profesie nájdete na www.ganes.sk.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.