Magazín o bývaní

Kuchynský drez je dôležitou súčasťou každej kuchyne. Ako vybrať ten pravý?

301 0

Aj keď čoraz viac domácností využíva umývačku riadu, klasický kuchynský drez s batériou má v kuchyni stále svoje nezastupiteľné miesto.

Umyjete v ňom napríklad potraviny pred prípravou chutného obeda pre celú rodinu, opláchnete si ruky alebo doň môžete odkladať použitý riad, ktorý už pri varení nebudete potrebovať.

Čo si všímať pri kúpe drezu

Pri výbere drezu dbajte nielen na dizajn, ale predovšetkým na funkčnosť a kvalitu. Drezy do kuchyne sa vyrábajú z rôznych materiálov. Nerezové drezy sú teplovzdorné, nehrdzavejúce, zaručujú vysokú úroveň hygienya vďaka neutrálnej farbe sa skvele hodia do každej kuchyne.

Moderné granitové drezy sa vyznačujú mimoriadnou pevnosťou, odolnosťou voči vysokej teplote a mechanickému poškodeniu. Navyše sú dostupné v širokej škále farieb, a tak ich ľahko zladíte s pracovnou doskou i s batériou.

Keramický drez podčiarkne nielen atmosféru rustikálnej kuchyne, ale je vhodný aj do moderne zariadených kuchýň, do ktorých vnesie punc nadčasovosti. Vyniká extrémnou odolnosťou voči vysokým teplotám – bez rizika poškodenia doň možno položiť aj rozpálený hrniec.

No a pokiaľ túžite po luxuse, bude pre vás ideálnou voľbou sklenený drez. Všetky tieto materiály sú nenáročné na údržbu a vynikajú dlhou životnosťou.

Vzhľad a funkcie drezovej batérie

Aby vám kuchynský drez dobre slúžil, musí ho dopĺňať dokonale funkčná drezová batéria. Dnešné batérie sú vybavené rôznymi praktickými funkciami. Medzi ne patrí napríklad výsuvná sprcha, ktorú ocení každý nadšený kuchár, flexibilné rameno kohútika, perlátor prevzdušňujúci vodu, vďaka ktorému ušetríte vodu aj peniaze.

Niektoré batérie sú vybavené filtrom, ktorý vás nadchne hlavne v prípade, že v domácnosti bojujete s tvrdou vodou. Filter ju totiž spoľahlivo zbaví nepríjemnej príchute minerálov a chlóru.

Nezabúdajte ani na vzhľad. Drezové batérie sú dostupné v mnohých dizajnoch od klasických až po tie futuristické. Pre moderne zariadenú kuchyňu sú ideálne chrómové, granitové a nerezové batérie a čoraz obľúbenejšie čierne, do kuchyne v retro, rustikálnom alebo provensálskom štýle zvoľte batériu z mosadze, bronzu alebo medi.

Batéria a drez spolu môžu buď farebne ladiť alebo vytvárať pôsobivý kontrast. Skvele vyzerajú obidva varianty. Pri výbere ale vnímajte kuchyňu ako celok a dbajte na zachovanie jednotného štýlu.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.