Magazín o bývaní

Nábytok do hotelov: priláka hostí a kultivuje priestor

3.28K 0

Význam hotelového nábytku sa ukrýva v prvom dojme. Vkusne zariadený hotel je ako láska na prvý pohľad. Máte len jednu možnosť zaujať vašich potencionálnych hostí, preto by ste mali výberu nábytku venovať špeciálnu pozornosť a investíciu.

Recepcia vytvára prvý dojem

Dizajn a zariadenie priestorov recepcie má na oči veľký vplyv a vašim hosťom pomôže rozhodnúť sa, či chcú v hoteli ostať, ba dokonca či sa ešte vrátia. Preto si dobre premyslite, aký štýl nábytku, materiálov či farieb zvolíte.

Hlavným kritériom by mala byť trvácnosť a kvalita. Na recepcii sa totiž premelie veľa ľudí a vy zrejme nechcete meniť koberce či pohovku pri každej novej sezóne. Recepcia by mala tiež ponúkať dostatočne veľký priestor na pohyb, ale aj miesto na posedenie a oddych.

Hotelová reštaurácia, nie jedáleň

Na hotelové reštaurácie sa dnes kladú vysoké nároky, keďže konkurencia neustále rastie. Ak chcete byť o krok vpred, voľte nadčasový nábytok. Priestory hotelových reštaurácií plnia zvyčajne viacero funkcií, neslúžia len hotelovým hosťom, ale aj na organizovanie spoločenských a firemných stretnutí, svadieb či rodinných osláv. Pri výbere reštauračného nábytku majte preto na pamäti nielen originalitu, ale aj variabilnosť a možnosť kombinovania.

Nech je izba druhým domovom

Zariadenie v hotelových izbách by malo byť kompaktné, vyberané precízne a v jednotnom štýle. Hlavným kritériom je predovšetkým praktickosť. Pekné, ale zbytočné doplnky dobrý dojem nevytvoria. Spálňové stoličky, stoly, skrine, postele, prípadne pohovky či komody vyberajte v jednotnom štýle, vhodne kombinujte farby a materiál.

Hoci budete hotelový nábytok kupovať vo väčšom počte, dbajte pritom na kvalitu jednotlivých kusov nábytku. Snažte sa vytvoriť prostredie, v ktorom sa vaši hostia budú cítiť ako doma, ošúchané pohovky či vŕzgajúce postele ich zrejme nepotešia.

Nezabúdajte na konferenčné miestnosti

Ak sa vo vašom hoteli nachádzajú priestory na konferencie a stretnutia, nábytok v nich by mal byť ľahký a jednoducho skladovateľný. Pravdepodobne ho budete musieť často prenášať a prispôsobovať nárokom klientov, hľadajte preto skôr stoly s rovnými hranami v takej výške a veľkosti, aby sa pri nich sedelo pohodlne a poskytovali dostatok osobného priestoru.

Škvrny od špinavých topánok či od rozliatej kávy budú na svetlom koberci svietiť, preto voľte skôr neutrálne farby a umývateľné materiály.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.