Magazín o bývaní

Štýlový nábytok, ktorý vám nesmie chýbať: aké trendy frčia?

1.34K 0

Máte chuť dodať svojmu interiéru šmrnc, ale nechcete ho prerábať kompletne celý? Niekedy aj jeden zaujímavý kúsok nábytku dokáže ozvláštniť celý interiér. Mrknite sa s nami na pár trendov, s ktorými bude váš domov vyzerať ako nový.

Retro komody

S touto vychytávkou získate veľa úložného priestoru, ale aj krásny detail, ktorý nikto neprehliadne. Kúpte si tradičnú drevenú retro komodu, a to buď vzorovanú v prvorepublikovom štýle, alebo masívnu klasiku s výraznými kovovými úchytkami. Retro komodu môžete umiestniť do obývacej izby, šatne, chodby či do spálne – záleží len na vás, ktorý izbu potrebujete ozvláštniť.

Nezabúdame na jedáleň

Tiež si občas spomínate na plastové stoličky na drevených alebo kovových nožičkách, ktoré v minulom storočí boli neoddeliteľnou súčasťou každého interiéru? Interiéroví dizajnéri si na ne pred pár rokmi spomenuli a od tej doby na ne nedajú dopustiť. Sedadlo ale nemusí byť len plastové, môže byť z textilnej tkaniny, kožené a nemusíte sa báť ani trendy pastelových a krémových farieb.

Lavica s odklápacím vekom

Metráže bytov sa neustále zmenšujú, a preto je nutné využiť naozaj každý centimeter efektívne. Nábytok by preto mal byť multifunkčný a skrývať v sebe ešte navyše úložný priestor. Takže nezabúdajte na postele s úložným priestorom alebo sedacie taburety, ktorým možno odklopiť veko a uložiť do nich veci. Súčasným trendom sú ale tiež odklápacie lavice. Nenápadné, ale napriek tomu elegantné a praktické.

Aj konferenčné stolíky sa inšpirujú v minulosti

Pretože platí, že čo je rokmi preverené, funguje, aj konferenčné stolíky do obývacích izieb sa inšpirujú v minulom storočí. Nebojte sa drevených stolíkov na nožičkách so zdobením, malým šuplíčkom a trendy kovovým zatváraním.

Menej znamená viac

Pri výbere nábytku pamätajte na to, že menej znamená viac a neradno interiér zaplniť až príliš. Pokiaľ si vyberiete viac kúskov, skúste si celú miestnosti najprv nakresliť, premerať a skúsiť si predstaviť, ako bude vyzerať. Príliš veľa nábytku, aj keď bude nový, môže totiž vo finále interiéri skôr uškodiť ako prilepšiť. Ale zase na druhú stranu – risk je zisk.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.