Magazín o bývaní

Stojíte pred výberom rohovej sedačky do vašej obývačky? Vyskúšajte nášho nákupného sprievodcu!

665 0

Zariaďujete si nové bývanie, prípadne rekonštruujete svoje staré? Pri návrhu obývačky myslite najmä na dizajn sedačky. Ak sa rozhodujete pre rohové sedačky, máme pre vás niekoľko tipov, podľa ktorých si vyberiete ideálnu verziu presne do vašej obývačky!

Pri výbere rohovej sedačky zvážte najmä nasledovné faktory a parametre.

1. Tvar rohu

Ak vyberáte rohové sedacie súpravy, vyberať si môžete spomedzi verzií s rohom v tvare písmena L alebo U. To, ktorý typ si zvolíte, je už len na vašich preferenciách. Rozhodujte sa hlavne na základe rozmerových možností vášho interiéru.

2. Mäkkosť sedadla a operadla

Máte radi dokonale mäkké sedačky, do ktorých sa doslova ponoríte, alebo skôr preferujete sedieť na pevnejšom povrchu? Sedačka s pružinami Bonell sa vyznačuje väčšou tvrdosťou, a teda je vhodná aj na spanie. Naopak, verzie s vlnovými pružinami sú mäkšie, preto sú určené najmä na sedenie a relaxáciu.

3. Funkčnosť

Všímajte si, aké funkcie poskytuje daná sedačka. Moderným riešením je možnosť rozkladania do podoby komfortnej postele, prípadne funkcia nastavovania hlavovej opierky, vďaka čomu si na sedačke vždy nájdete dokonalú polohu. K moderným možnostiam patrí aj funkcia predĺženia sedadla či zabudované audio.

4. Poťahová látka

Poťah sedačky je dôležitý nielen z hľadiska pocitu a dizajnu, ale aj praktickosti. Ak máte deti, odporúčame voliť ľahko čistiteľné textílie. Dostupné sú aj rôzne odolné poťahy určené pre zvieratá, ktoré sa len tak ľahko nepotrhajú. Naopak, mäkké zamatové látky sú veľmi príjemné na dotyk a sedieť na nich je doslova zážitok.

5. Dizajn a štýl

Pri výbere sedačky dbajte na to, aby ladila s dizajnom zvyšku interiéru. A to nielen farebne, ale aj samotným dizajnom. Voliť môžete buď výraznejší extravagantný či futuristický štýl, alebo sa viete vydať cestou tlmenejších klasických dizajnov.

Článok vznikol s podporou a inšpiráciou v obchode s nábytkom https://www.nabytok-bogart.sk/ https://www.nabytok-bogart.sk/rohova-sedacia- suprava-belavio-lp-47170 -1058-1058.html

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.