Magazín o bývaní

V modernom interiéri nájdete vstavané skrine aj vinylové podlahy

3.38K 0

Páčia sa vám domácnosti, v ktorých prevláda minimalistický dizajn? Dosiahnuť sa dá aj menším počtom nábytku, a práve preto sú tak veľmi obľúbené vstavané skrine. Prv než sa však pustíte do navrhovania interiéru, presvedčte sa, či nemusíte meniť aj podlahu. Všetko má svoju postupnosť.

Vinylové podlahy zvládnu záťaž

A je to tu, nastal čas zbaviť sa starej podlahy alebo nájsť podlahu do novostavby. Možností je veľa – dlažba, drevené parkety, laminátová podlaha – všetky produkty lákajú nápaditým dizajnom a majú svoje pre aj proti. Určite ste už počuli aj o odolnej vinylovej podlahe, ktorá nie je oveľa drahšia ako bežné druhy podláh a jej povrch je v podstate na nerozoznanie od skutočného dreva alebo kameňa. Prečo sa rozhodnúť pre vinylovú podlahu? Jednou z motivácií je jej dlhá životnosť, odolnosť aj na miestach s vysokou záťažou a vodoodolnosť. Ak ste si teda zaumienili, že bude v celej domácnosti jeden druh podlahy, môže to byť práve tá vinylová, aj na miestach, kde sa neustále špliecha voda, kde, milé dámy, chodíte obuté v topánkach na podpätkoch, alebo na miestach, kde vám neustále čosi padá (špajza, kuchyňa). Vinylová podlaha vás dokonca zmieri aj s domácim miláčikom, na ktorého ste sa vždy hnevali, že podlahu doškriabal. Čím to je, že je taká odolná? Môže za to vrchná polyuretánová vrstva, ktorá je zároveň protišmyková a málo horľavá. Pokiaľ teda máte pripravený rovný a pevný podklad, nič vám nebráni vybrať si zo širokej ponuky farieb, vzorov a textúr.

Vstavaná skriňa ušetrí miesto

Nová podlaha je na mieste, môže sa začať so stavbou vstavanej skrine. Najčastejším riešením je umiestniť vstavanú skriňu len k jednej stene, no výnimočnými nie sú ani rohové varianty. Všetko závisí od toho, aká je miestnosť veľká a aký má pôdorys. Inštalovanie vstavanej skrine nemusí trvať viac času, než by ste strávili pri skladaní veľkej šatníkovej skrine dodanej v demonte. Navyše ju konečne nemusíte skladať vy, ale prácu prenecháte rukám profesionálov. Tí vás poučia aj o údržbe skrine, resp. posuvného systému. Vstavané skrine možno umiestniť prakticky kamkoľvek – do predsiene, do spálne, detskej izby aj obývačky. Zaiste máte už teraz predstavu o tom, čo všetko by ste si tam uložili. Do predsiene kabáty a obuv, do spálne oblečenie, v detskej izbe by ste v stavanej skrine pokojne mohli ukryť aj množstvo hračiek a v obývacej izbe zasa všetku techniku, ktorá kazí dojem z miestnosti. Pri navrhovaní vstavanej skrine si sami určíte, kde a koľko chcete mať políc, zásuviek, vešiakových tyčí, košov a iných doplnkov. Všetko v skrini nájde svoje pevné miesto, vďaka čomu bude ľahšie udržať poriadok. Vybrať si môžete z množstva farebných prevedení dvier, dokonca ich viete ozdobiť aj zrkadlom. Pri malých deťoch to síce môže byť nepraktické, no odhliadnuc od toho budú vaše miestnosti pôsobiť väčšie, svetlejšie a ešte sa viete od hlavy po päty pred odchodom z domu skontrolovať vo veľkom zrkadle.

 

 

 

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.