Magazín o bývaní

Čo patrí a čo nepatrí do spálne?

5.21K 0

Jedinou miestnosťou v domácnosti, do ktorej chodievate iba vy a nie návšteva, je spálňa. Je to vaše útočisko, keď si potrebujete oddýchnuť, načerpať sily a zrelaxovať. Čo všetko patrí a čo nepatrí do spálne?

Čo patrí

Neoddeliteľnou súčasťou spálne je samozrejme posteľ. Výber postele môžete prispôsobiť finančným možnostiam, ale ak vám to finančne vychádza, vyberajte si skôr tie drahšie masívne. Ak nie, kúpte si laminátovú, ale odporúčame vám investovať do kvalitnejšieho ortopedického matraca. Kostru postele môžete kedykoľvek vymeniť, ale ak si vyberiete zlý matrac a niekoľko rokov ho nevymeníte, aj keď si uvedomujete, že sa vám na ňom dobre nespáva, spôsobíte si nemalé problémy s chrbticou.

Okrem kvalitného matraca by sme si mali vyberať kvalitné obliečky. Materiál obliečok a krajina pôvodu je dôležitá najmä, ak chcete kvalitné obliečky, ktoré sa ani po niekoľkých praniach nerozťahajú. Odporúčame vám vyberať si najmä bavlnené obliečky, ktoré môžete používať v ktoromkoľvek ročnom období. Cez letné mesiace vás príjemne schladia saténové obliečky. Cez zimu sú však absolútne nevhodné.

Čo teda patrí do spálne? Do spálne patrí kvalitná posteľ, dobrý ortopedický matrac, dlhovlasý behúň pred posteľ, prehoz na posteľ, zopár dekoračných vankúšov, zdravotný vankúš, príjemne obliečky, teplý paplón, menšia komoda, nočný stolík, ale aj toaletný stolík.

Čo nepatrí do spálne?

Do spálne rozhodne nepatrí žiadna technika, ako počítač, tablet, ba dokonca ani mobilný telefón. Ak bývate v menšom byte, nemáte moc na výber a spálňu spájate s detskou izbou vášho dieťaťa. V žiadnom prípade si ale zo spálne nerobte malú kanceláriu. Tieto technológie nepôsobia na ľudský organizmus práve najlepšie, preto ak nechcete riskovať svoje zdravie, malú kanceláriu si radšej zariaďte v obývačke.

Čo teda nepatrí do spálne? Do spálne určite nedávajte žiadne technológie a najlepšie urobíte, keď si priestor na odkladanie oblečenia – vstavané skrine, dáte radšej niekde inde (to však v prípade, že máte malú spálňu). V menšej spálni vám postačí komoda s niekoľkými šuflíkmi, v ktorej môžete mať uložené obliečky do postieľky, spodné prádlo, pyžamá a ponožky. Namiesto budíka na mobile používajte klasický budík, ktorý vám mimochodom dokonale zapadne k ostatnému zariadeniu spálne.

Ak chcete mať pekne a moderne zariadenú spálňu, držte sa nasledujúcich rád:

1. Investujte do postele a do ortopedického matraca.

2. Miestnosť zbytočne neprepĺňajte. Stavte skôr na minimalizmus.

3. Miestnosť zariaďujte v prírodných farbách a nie v tmavých agresívnych farbách.

4. Kupujte kvalitnejšiu posteľnú bielizeň.

5. V spálni si nezariaďujte knižnicu.

6. Nedávajte si oproti posteli zrkadlo. Pôsobilo by to rušivo.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.