Magazín o bývaní

Ako zariadiť spálňu: 4 tipy, aby ste sa v nej cítili príjemne

1.08K 0

Spálňa je miestom oddychu, v ktorom sa máte cítiť pokojne a bezpečne. Čas, ktorý v spálni trávite je pre každé telo i zdravie veľmi dôležitý. Prečítajte si niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zariadiť spálňu tak, aby ste sa v nej cítili príjemne.

1.  Farebné prevedenie spálne

V spálni je dôležité, aby ste cítili pokoj. Veľký vplyv má na to aj farebné prevedenie spálne. Vyberajte si jemnejšie farby, pred tými výraznými. Ideálne sú farby ako biela, krémová, prípadne jemné pastelové farby.

2.  Posteľ a kvalitný matrac je základom každej spálne

V spálni by rozhodne nemala chýbať kvalitná posteľ, ktorá poskytne maximálne pohodlie pre každodenný spánok. Ideálny rozmer manželskej postele je 180 x 200 cm. Ak však máte väčší priestor v spálni, môžete si zvoliť aj väčšiu posteľ s rozmermi 200 x 200 cm. Čo sa týka výšky postele, tak čím vyššia, tak tým je lepšie a jednoduchšie vstávanie.

Pokiaľ chcete mať neustále upratanú posteľ, v takom prípade hľadajte takú, ktorá má k dispozícií úložný priestor. Do neho môžete každý deň vložiť periny a vankúše, čím bude spálňa navodzovať neustály poriadok.

Okrem výberu postele je dôležitý správny výber matraca. Pre manželskú posteľ je lepšie voliť dva matrace, pretože tie si vie každý z páru nastaviť podľa svojich vlastných potrieb – z jednej strany mäkký, z druhej tvrdší.

3.  Skriňa má poskytovať dostatok úložného priestoru

Ďalším dôležitým nábytkom v spálni je šatníková skriňa. Má poskytovať dostatočný veľký úložný priestor, kde sa zmestia všetky vaše veci. Najlepším riešením je vstavaná skriňa, ktorá poskytuje množstvo úložného priestoru od podlahy až k stropu. Pokiaľ máte menej priestoru a máte k dispozícií voľný roh spálne, tam sa dokonale hodí rohový typ šatník.

4.  Nočné stolíky na drobnosti

Nezabudnite na nočné stolíky. Tie slúžia ako odkladací priestor na uloženie drobností. Zmestíte do nich napríklad šperky, hodinky, lieky a iné drobnosti. Na nočný stolík si môžete položiť nočnú lampu, budík a fľašu alebo pohár vody.

Vyberte si nočný stolík, ktorý je uzavretý. Vďaka tomu nebude nikto vidieť obsah vnútra nočného stolíka.

Zariadiť spálňu nie je vôbec ťažké. Snažte sa nedávať do spálne množstvo zbytočností, ktoré by vás mohli pri oddychu rozptyľovať. Niekedy je menej viac. A to platí aj v prípade zariaďovania spálne.

Viac tipov o zariaďovaní spálne nájdete v článku na stránke domavi.sk.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.