Magazín o bývaní

Aký ohrievač vybrať do kúpeľne?

4.21K 0

Hľadáte ohrievač do kúpeľne? Prečítajte si, podľa čoho sa pri výbere riadiť a aké typy sa v kúpeľniach používajú najčastejšie.

Zdroj: bigstockphoto.com

Výhody ohrievača v kúpeľni

Ak je vonku príliš chladno a klasické kúrenie nestačí alebo sa potrebujete zohriať mimo vykurovacieho obdobia, pomôcť si môžete ohrievačom.

Ten ocenia nielen rodiny s malými deťmi či starší ľudia, ale využijete ho aj keď máte v kúpeľni zavedené iba podlahové kúrenie, alebo ak je kúpeľňa v severnej časti domu či bytu a neobklopujú ju z každej strany vykúrené miestnosti.

Podľa čoho si vybrať ohrievač do kúpeľne?

Hoci sa môže zdať, že ohrievače už majú najlepšie časy za sebou, trh s nimi sa stále rozrastá. Na výber máte z množstva druhov rôznych veľkostí a dizajnov. Tie najmodernejšie sú vybavené inteligentnými programami, vďaka ktorým je ich používanie bezpečné a bezstarostné.

Ohrievač do kúpeľne vyberte najmä podľa jej veľkosti a typu hlavného kúrenia. Záleží aj na tom, koľko peňazí doň chcete investovať. Ak budete ohrievač používať pravidelne po celý rok, kúpte radšej drahšie, no k spotrebe elektriny šetrnejšie zariadenie.

Dôležitý je aj spôsob, akým ohrievač funguje. Ak máte alergie či dýchacie ťažkosti, vyhnite sa modelom s ventilátorom. Tie viac víria prach a vysušujú vzduch.

3 typy elektrických ohrievačov vhodných do kúpeľne

1. Klasické elektrické ohrievače

Medzi tradičnými ohrievačmi do kúpeľne nájdete olejový radiátor alebo konvektor. Oba typy jednoducho zapojíte do zásuvky a po chvíli si užívate teplo.

Zdroj: bigstockphoto.com

Olejový radiátor sa výzorom podobá na klasický závesný. Teplo však zabezpečuje nahriaty vykurovací olej vo vnútri. Konvektor naopak nasáva studený vzduch v miestnosti, ktorý potom ohrevné teliesko zohrieva. Do miestnosti sa vracia pomocou ventilátora. Výhodou konvektorov je, že sa nahrievajú rýchlejšie. Keď ich však vypnete, okamžite prestanú hriať.

Olejové radiátory hrejú aj po odpojení, keďže olej vo vnútri chladne pomalšie. Takisto vďaka absencii ventilátora menej vysušujú vzduch a nevíria prach. Oba typy sa dajú presúvať podľa potreby, nestoja veľa a nepotrebujú žiadnu špeciálnu údržbu.

2. Praktické infražiariče

Infražiariče sú takisto veľmi častou voľbou. Vlhkosť im nerobí problém, takže sú ideálne do kúpeľne. Navyše ich môžete využiť aj vonku na terase či balkóne. Stačí si vybrať taký model, ktorý sa bude dať presúvať.

Infračervené žiarenie vytvára príjemne sálavé teplo, ktoré zohrieva najmä predmety a steny. Hreje okamžite po zapojení a dokáže sa nahriať na naozaj vysokú teplotu. Vyberať si môžete z nástenných, stropných či voľne stojacich infražiaričov.

Zdroj: bigstockphoto.com

Tento typ elektrických ohrievačov je lacný, tichý a kvalitu vzduchu nezhoršuje. Ich mínusom je, podobne ako pri konvektoroch, že hrejú, len ak sú v zásuvke.

3. Moderné infrapanely

Infrapanely sa využívajú najmä v priestranných kúpeľniach. Patria k najmodernejším a veľmi zdravým spôsobom kúrenia. Na rozdiel od ostatných typov sa čoraz častejšie používajú aj ako hlavný zdroj tepla.

Teplo sálajú rovnako príjemne ako infražiariče. Sú však väčšie a nedajú sa presúvať, pretože sa montujú priamo na stenu či strop. Dajú sa zaobstarať v rôznych dizajnoch a povrchových úpravách. Niektoré dokonca vyzerajú ako obrazy od známych maliarov. Tieto moderné zariadenia môžu byť v kúpeľni nielen zdrojom tepla, ale aj netradičným interiérovým doplnkom.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.