Magazín o bývaní

Prečo je dôležitá hydroizolácia kúpeľne?

460 0

Hydroizolácia je jednou z dôležitých súčastí každej stavby. Pri hotovej stavbe ju síce nie je vidieť, ale v prípade, že by bola zanedbaná, by ste dôsledky tejto nedbanlivosti videli už veľmi ľahko. A nepotešili by vás.

Ohrozujete tak nielen svoju, prípadne susedovu kúpeľňu, ale aj svoje zdravie

Dôležitá pritom nie je len kvalitná hydroizolácia strechy. Je potrebné izolovať aj spodnú stavbu, terasu, balkón a aj kúpeľňu. A práve o hydroizolácii kúpeľne si teraz povieme niečo viac. Prečo je dôležitá?

Dôležitosť hydroizolácie kúpeľne najlepšie ilustrujeme tak, že si povieme, čo sa môže stať ak túto potrebu zanedbáte. Začne sa vám odlupovať obklad a v prípade, že bývate v bytovom dome, je tu aj riziko vytopenia susedov.

A zrejme najhorším prejavom je vznik plesní. Keď sa už raz objavia, dokážu sa šíriť naozaj rýchlo. Predstavujú pritom vážne zdravotné riziko, takže vtedy je potrebné rýchlo konať. Dostatočné vetranie, či prostriedky proti plesniam dokážu ich výskyt zmierniť, ale najlepšie riešenie je nepodceniť prevenciu, ktorou je práve dobrá hydroizolácia.

Len sprchový kút izolovať nestačí

Pri rekonštrukcii kúpeľne by kvalitná hydroizolácia mala byť úplným základom. Práve hydroizolácia vám totiž dokáže zaručiť, že vaša nová kúpeľňa vám bude slúžiť dlho a bezproblémovo.

Niektorí ľudia vám budú tvrdiť, že stačí zaizolovať sprchový kút. Chrániť však treba kúpeľňu celú, keďže je v celej svojej ploche v priamom styku s vlhkosťou. A tie plochy, ktoré prichádzajú aj do priameho styku s vodou (napríklad ten sprchový kút), je potrebné izolovať so zvýšenou pozornosťou.

Ak by sme mali vybrať tie najháklivejšie miesta v kúpeľniach, určite by to boli kúty, rohy a rôzne prechody a dilatácie. Myslite na to, keď budete riešiť hydroizoláciu svojej novej kúpeľne. Odmenou vám bude dlhoročné využívanie kúpeľne bez akýchkoľvek problémov.

Zdroj obrázka:

Autor: Inside Creative House / Shutterstock.com

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.