Magazín o bývaní

Aké skrinky zvoliť do kúpeľne?

4.74K 0

Súčasťou kúpeľne nie je len vaňa, sprchový kút a umývadlo spolu s vodovodnou batériou, ale aj skrinky, v ktorých uskladňujeme všetky hygienické potreby. Viete ale, aké skrinky si zvoliť do svojej kúpeľne? My vám poradíme.

Kúpeľňa

Kúpeľňa (Zdroj: https://pixabay.com/sk/k%C3%BApe%C4%BE%C5%88a-dom%C3%A1ce-zrkadlo-1622403/)

Rozmery

Predtým, ako si pôjdete do obchodov obzrieť a kúpiť kúpeľňový nábytok, premerajte si priestor celej kúpeľne, vrátate priestoru, kde by ste skrinky radi umiestnili. Rozmery sú dôležité, najmä ak máte menšiu kúpeľňu, kde si nebudete môcť dovoliť experimentovať a ukladať kúpeľňový nábytok podľa seba. Dispozícia kúpeľne bude zohrávať dôležitú úlohu, či chcete, alebo nie.

Kúpeľňa

Kúpeľňa (Zdroj: https://pixabay.com/sk/k%C3%BApe%C4%BE%C5%88a-drezy-zrkadl%C3%A1-lek%C3%A1rni%C4%8Dky-670257/)

Materiál

Najprv si musíte ujasniť, na čo daná skrinka bude slúžiť. Zamyslite sa nad tým, čo všetko potrebujete mať po ruke v kúpeľni a čo všetko potrebujete schovať. Až potom vyberajte. Dôležité je využiť každý voľný priestor, či už na stene, za vaňou, pri umývadle. Nezabúdajte však na to, že nábytok bude dennodenne vystavený nadmernej vlhkosti, preto klaďte dôraz aj na výber materiálu skriniek. Rozhodne si nevyberajte skrinky z takého materiálu, ako máte napríklad v obývačke, či v spálni. Zistite si, aký materiál sa použil na povrchovú úpravu skriniek. Odporúčame vyberať skrinky z masívneho dreva. Taký teak je najvhodnejší do kúpeľňových priestorov práve kvôli tomu, že najlepšie odoláva vlhkosti. Najčastejšie sa však používa klasický laminát, ktorý nie je odolný ako spomínaný teak, avšak je výrazne lacnejší, čo mnohým rodinám vyhovuje.

Kúpeľňa

Kúpeľňa (Zdroj: https://pixabay.com/sk/k%C3%BApe%C4%BE%C5%88a-zariadenie-dekor%C3%A1cie-728743/)

Umiestnenie

Čo sa týka umiestnenia, môžete si vybrať z týchto možností – závesné skrinky, ktoré majú v sebe zakomponované aj zrkadlo; dolné skrinky, ktoré využijete najmä v menších kúpeľniach, kde potrebujete využiť každý priestor a vysoké stojaté skrinky, ktoré sa hodia skôr do väčších kúpeľní. Práve v týchto stojatých skrinkách môžete uskladňovať elektroniku, ako napríklad holiace strojčeky, fény, žehličky na vlasy, poprípade uteráky a osušky.

Tipy na záver:

Keď sa nábytok dostane do kontaktom s vodou, vodu nenechávajte prirodzene uschnúť, ale nábytok dôkladne poutierajte. V kúpeľni si nechajte jednu švédsku utierku, ktorú budete používať, keď si ošpliechate kúpeľňové skrinky. Skrinky v kúpeľniach musia okrem toho aj farebne ladiť. Odporúčame však v bledších odtieňoch.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.