Magazín o bývaní

Aký materiál uterákov a osušiek by ste si mali vyberať?

3.28K 0

Aj vám sa už stalo, že ste si kúpili nové uteráky a osušky, ale pri prvom opraní stratili svoju farebnosť? Škaredé vyblednuté a ešte k tomu aj drsné uteráky môžete nájsť v každej druhej domácnosti. Ak neviete, ako sa o uteráky a osušky starať a aký materiál uterákov a osušiek by bol práve pre vás najvhodnejší, my vám ochotne poradíme.

Uterák a osuška

Uterák a osuška (Zdroj: https://pixabay.com/sk/uter%C3%A1k-biela-luxusn%C3%A9-interi%C3%A9r-1435633/)

Bambus

Bambus je v súčasnosti veľmi populárny, a to nielen pri výrobe ponožiek. Bambusové uteráky sú najvhodnejšie pre alergikov a pre tých, ktorí majú veľmi citlivú pokožku, ako napríklad ľudia s atopickým ekzémom či psoriázou. Samotní výrobcovia ich odporúčajú dávať do takých kúpeľní, ktoré nemajú prirodzené vetranie, čiže najmä do panelákových kúpeľní. Bambus je na dotyk veľmi chladivý, čo oceníte najmä v letných mesiacoch.

Bavlna

Bavlnené uteráky sú stará dobrá klasika, ktorú používali naši starí rodičia a rodičia a nevzdali sa jej ani po rokoch. Ak chcete čo najjemnejší uterák, vyberajte si len uterák a osušku zo 100% bavlny. Vyznačujú sa vysokou savosťou. Najkvalitnejšiu bavlnu môžeme nájsť v Egypte práve kvôli nízkemu výskytu zrážok, tak ak v obchode nájdete uteráky z egyptskej bavlny, kúpte si ich. Vydržia vám niekoľko rokov, a to aj bez toho, aby sa na nich odzrkadlil zub času.

Uteráky

Uteráky (Zdroj: https://pixabay.com/sk/uter%C3%A1ky-ru%C5%BEov%C3%A1-%C4%8Derven%C3%A1-siv%C3%A1-2823806/)

Mikrovlákno

Uteráky a osušky z mikrovlákna oceníte najmä na dovolenke, poprípade pri bazéne a na plavárni. Sú veľmi ľahké a rýchlo schnú, takže sa nebudete musieť obávať toho, že z pláže alebo od bazéna ponesiete domov vlhký uterák. Viete z čoho je vyrobené mikrovlákno? Mikrovlákno je vyrobené z celulózy prírodného buku. Častokrát sa označuje za kvalitnejšie ako bavlna práve kvôli tomu, lebo bavlnené uteráky po čase vyblednú. Uteráky z mikrovlákna ale nevyblednú.

Správny spôsob prania

Na pranie ktorýchkoľvek uterákov rozhodne nepoužívajte aviváž. Práve ona spôsobuje to, že uterák je tvrdý a nesaje tak, ako by mal. Uteráky perte len v tekutom prášku. Po kúpe sa odporúča prať uteráky samostatne dvakrát na teplote 40ºC. Predtým, ako zašpinený uterák vložíte do práčky, vám ho odporúčame vyplákať v letnej octovej vode.

Aký materiál uterákov a osušiek by ste si mali vyberať? Odporúčame vám všetky tieto troje varianty, ktoré sme si v riadkoch vyššie vymenovali. Najideálnejšie ale budú uteráky vyrobené z bavlny a z bambusu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.