Magazín o bývaní

Ako chrániť a čistiť parkety

1.53K 0

Máte peknú drevenú alebo laminátovú podlahu a chcete, aby ostala čo najdlhšie ako nová? Starostlivosť o parkety nie je prácna ani namáhavá, avšak treba ju dodržiavať pravidelne, aby bola vaša podlaha vo forme dlhé roky.

V prvom rade by ste mali dbať na to, ako chrániť vaše parkety. Najčastejším poškodením sú škrabance. Stačí ak má váš nábytok trochu ostrejšie nožičky a pri jeho menšom posunutí sa môžu objaviť na vašej podlahe škrabance. To isté sa môže stať v pracovni alebo kancelárii, keď presúvate alebo reorganizujete kancelársky nábytok. Toto sú problémy, s ktorými počíta každý a vie im ľahko predísť. Avšak treba myslieť aj na to, že nepekné škrabance dokáže spôsobiť aj kancelárska stolička. Riešením je podložka pod stoličku, ktorá efektívne ochráni vaše parkety pred poškriabaním.

Čistenie parkiet je už to ľahšou časťou. Vďaka lakovanej povrchovej úprave sa na parketách vytvorí ochranná vrstva, ktorá chráni parkety pred znečistením a opotrebovaním. Takže jediné čo potrebujete na čistenie parkiet je zmeták, mop alebo vysávač.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.