Magazín o bývaní

Dámske prechodné bundy ideálne na športové aktivity

318 0

Jesenné počasie je za rohom a už nás prinútilo nakupovať roztomilé a ľahké prechodné bundy. Vďaka príjemným textúram, jesenným tónom a obrovskému množstvu možností oblečenia, ktoré k nim môžete doladiť, sú prechodné bundy tou najlepšou voľbou na jeseň. Prinášame niekoľko tipov na druhy jesenných búnd, ktoré využijete nielen do práce a na voľný čas, ale sú tiež vhodné na šport.

Prechodné bundy na každú príležitosť

Konečne nastalo obdobie, kedy máme oficiálne povolené hrať sa s vrstvami, vďaka čomu sa jesenné bundy stali každodennou nevyhnutnosťou v našich šatníkoch. Pohodlie je vždy trendy a správne zvolené kvalitné bundy vám vydržia roky. Ľahká bunda je neoceniteľným kúskom jesenného outfitu a je skvelá na vrstvenie. Aj keď má často športový nádych, môžete ju nosiť na šaty, sveter alebo s vašimi obľúbenými „mum džínsami“ – teda minimálne dovtedy, kým si počasie nevyžiada niečo teplejšie. Či už uprednostňujete prešívané bundy, saká, kožené bundy alebo klasický denim, niektoré bundy si skrátka zamilujete pre ich všestrannosť a funkčnosť.

Klasické prešívané bundy

Klasické prešívané bundy patria k tým teplejším možnostiam, ktoré si môžete počas jesene zvoliť. Tieto bundy dámy milujú najmä preto, že ich štýl pripomína Kate Middleton, ktorá sa vybrala zajazdiť si na koni na anglický ranč. Sú zábavné, ale tiež veľmi funkčné. Všetko závisí od strihu a výplne, ktoré si zvolíte. Vo všeobecnosti na trhu (aspoň v rámci lacnejších možností) nájdete prešívané bundy s umelým perím, ktoré sú však napriek tomu veľmi hrejivé. Môžete siahnuť po hrubšej bunde, ktorú následne využijete aj na vašej jesennej turistike, alebo pri akomkoľvek inom outdoorovom športe. Ak si zvolíte bundu s kapucňou, nezaskočí vás vietor, dážď, dokonca ani skoré jesenné sneženie. Počas jesenných dní môžete tento typ bundy vďaka jej nepremokavosti a odolnosti nosiť ako vonkajšiu vrstvu, v zime zase skvele v horách poslúži ako teplá stredná vrstva.

Nezabúdajte tiež na to, že momentálnym trendom v oblasti módy sú výrazné farby. Prechodná prešívaná bunda je na tento trend ako stvorená. Aj preto na internete či v kamenných obchodoch nájdete naozaj široký výber farieb. Nebojte sa jasnej červenej, sýtej ružovej, elektrickej modrej, žltej alebo zelenej, prípadne siahnite po metalickej zlatej alebo striebornej. Fantázii sa rozhodne medze nekladú. Všetky tieto farby a naozaj veľkú ponuku dámskych prešívaných búnd nájdete napríklad na Bolf.

Ľahká prechodná bunda

Ľahká prechodná bunda je počas jesene spoločníkom na nezaplatenie. Pod týmto pojmom si predstavte tenkú nepremokavú a vetru odolnú bundu, ktorú si môžete navrstviť prakticky na akýkoľvek typ vášho oblečenia, a to bez ohľadu na to, či ide o sveter, mikinu, alebo dokonca kabát. Túto bundu využijete rovnako v meste na bežné prechádzky, ako v prírode alebo počas športovania v exteriéri. Jej najväčšou výhodou je, že ju môžete poskladať do malého štvorca veľkosti peňaženky, takže keď ju práve nemáte na sebe, bez akýchkoľvek problémov sa vám zmestí aj do menšej kabelky.

Rovnako oceníte aj softshellové bundy, ktoré síce zaberú viac miesta, ale okrem odolnosti voči vetru a dažďu vám poskytnú aj teplo. Sú ideálnou vrchnou vrstvou na jesenné športové aktivity, a skvelou strednou vrstvou na zimné lyžovanie alebo na bežky.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.