Magazín o bývaní

Inteligentné úložné priestory na vašom balkóne. Skúste taburetky či úložný box

262 0

Priali by ste si mať z balkóna obývačku a záhradku v jednom, ale pre nedostatok priestoru táto predstava naďalej ostáva iba vo vašich snoch? Poznáme triky, vďaka ktorým si pobyt na balkóne užijete tak, aby ste sa nemuseli vzdať komfortu ani pekných výhľadov.

zdroj: freepik

Inovatívny dizajn pre menšie balkóny

Práve ste si zariadili útulný balkón. Je tam všetko, čo potrebujete, aby ste sa cítili skvelo – miesto na leňošenie, zeleň i dekorácie, ktoré udávajú balkónu štýl. Jedno vám však chýba. Úložný priestor.

Kde predsa dáte krhličku na polievanie, vrecko so záhradným substrátom alebo deku? Počasie sa môže kedykoľvek zmeniť a vám by sa nepáčilo naháňať po sídlisku predmety, ktoré vám vietor odfúkol z balkóna.

A zvlášť pokiaľ ide o textílie, mali by ste ich uchovávať na suchom a hygienicky čistom mieste, aby ste sa vždy mohli prikryť s čistou a voňavou dekou. Na tieto účely najlepšie poslúžia taburetky s úložným priestorom.

Malé, ale praktické taburetky i väčšie boxy

Taburetky s úložným priestorom sa však dajú využiť aj inak. Môžete si na ne vyložiť nohy, zatiaľ čo relaxujete na závesnom hojdacom kresle. Ak na balkóne nemáte stolík, práve taburetka sa zo sekundy na sekundu môže premeniť zo stoličky na malý príručný stolík.

V čase nevyužívania na ňu môžete postaviť kvet a stane sa z nej štýlový stojan na rastliny. Pri vešaní bielizne si na taburetku môžete položiť kôš so šatami, a tak sa nemusíte zohýbať až k zemi.

Prišiel si k vám na balkón posedieť aj niekto iný? Taburetky s úložným priestorom mu poskytnú pohodlné miesto na sedenie. A keďže sú vyrobené z umelého ratanu, ľahko zapadnú medzi aktuálne využívaný ratanový záhradný nábytok.

Skvelým 2 v 1 riešením je aj úložný box. Nielenže sa doň zmestia predmety, ktoré nemusia byť na očiach. Keď ho zatvoríte, máte ďalšie miesto na usadenie hostí. 

Majú aj rovnaké vlastnosti: sú odolné voči poveternostným vplyvom, sú tvarovo a farebne stále, majú dlhú životnosť a jednoducho sa udržiavajú. Tak ako závesné hojdacie kreslo, i ratanová taburetka sa podľa potreby môže vyskytnúť vo vašom interiéri a vnesie tam prírodný prvok.

zdroj: https://www.ratanea.sk/kresla-stoly/taburet-s-uloznym-priestorom/

Dokonalé balkónové sedenie

Zvýšte svoj pôžitok z relaxácie na vlastnom balkóne jednoduchými trikmi. Radi na balkóne sedíte, hojdáte sa alebo ležíte a opaľujete sa? Základ je vybrať si to správne sedenie na balkón.

  • Ak si tu občas doprajete obed alebo menšie občerstvenie, zostava stolíka a stoličiek u vás nesmie chýbať.
  • Oddych pri dobrej knihe alebo okamihy, keď sa necháte unášať prúdom myšlienok, si zaslúžia komfortnejšie miesto na sedenie. Priestranné závesné kreslo splní vaše očakávania a očarí dizajnom i funkčnosťou.
  • Vyložte si nohy na taburetku, a keď zafúka chladný vietor, vytiahnite si z nej obľúbenú deku. V taburetke môžete mať odloženú rozčítanú knihu, fľašu s vodou i vašu tajnú zásobu orieškov. Hocičo, čo potrebujete mať poruke, aby ste nemuseli opúšťať balkón a hlavne ostali nenápadní.

Vďaka dobre zvolenému nábytku a doplnkom (textílie, tienenie, rastliny, lampáše, solárne svietidlá) sa aj váš balkón premení na oázu pokoja.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.