Magazín o bývaní

Aké prvky patria do moderných kúpeľní?

625 0

Kúpeľne sú často miestnosťami, ktoré pri zariaďovaní alebo rekonštrukcii najviac preveria naše dizajnérske schopnosti. Nielen preto, že každý chce nádhernú kúpeľňu, ale aj preto, že hlavne v bytoch je často obmedzený priestor a tak je potrebné kúpeľňu „vyriešiť“ naozaj šikovne.

Prvoradý je priestor, ktorý máte k dispozícii

Od toho, koľko priestoru v kúpeľni máte, sa pochopiteľne odvíja aj to, čo vo vašej kúpeľni môžete mať a čo už nie. Napríklad voľne stojaca vaňa je krásnym moderným prvkom, ale ak na takéto niečo nemáte priestor, budete sa musieť uspokojiť s inými modernými prvkami.

Napríklad moderné závesné WC. Tie sa skvelo hodia do populárneho minimalistického štýlu, ktorý prevláda vo všetkých oblastiach interiérového dizajnu. A niet sa čomu čudovať, minimalizmus je nadčasový štýl, pri ktorom máte istotu, že bude vyzerať moderne roky.

Aj na malom priestore sa dá vytvoriť krásna kúpeľňa

Čo ešte patrí do moderných kúpeľní? Napríklad dve umývadlá. Tie síce znamenajú viac upratovania, ale ak sa vám bežne stáva, že doma stojíte „v kolóne“ pri umývadle, dve umývadlá tento problém vyriešia. Avšak taktiež ide o prvok, na ktorý potrebujete priestor. I keď je aj o niečo „kompaktnejšie“ riešenie a to jedno väčšie podlhovasté umývadlo.

Naopak, trend ako stvorený pre malé kúpeľné sú veľké zrkadlá. Tie sa samozrejme hodia do akokoľvek veľkej kúpeľne, ale v tých malých majú okrem toho, že vyzerajú moderne, ešte jednu „funkciu“. Opticky výrazne zväčšujú priestor a tak sa vďaka veľkému zrkadlu nebudete cítiť stiesnene ani v malej kúpeľni.

Minimalizmu nahráva aj moderné osvetlenie. Nenápadné bodové svetla a štýlové LED pásiky nielenže rozžiaria vašu kúpeľňu, ale nebudú ani narúšať jej čisté minimalistické línie. Ak zvolíte osvetlenie, pri ktorom budete môcť meniť jeho intenzitu, budete si môcť v kúpeľni „vyčarovať“ akúkoľvek atmosféru.

Zdroj obrázka:

Autor: foamfoto / Shutterstock.com

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.