Magazín o bývaní

Presťahujte sa na jar na záhradu. Je čas nakúpiť záhradný nábytok

507 0

Záhrady sa dnes premenili na zážitkové a relaxačné. Nechceme na nich iba vytrhávať burinu, kosiť trávnik a ošetrovať stromy. Chceme si ju užívať To však nejde, ak nemáme vhodné záhradné sedenie.

Chcete si užiť novú záhradnú sezónu?

S koncom zimy je čas poohliadnuť sa po záhradnom nábytku, ktorý si budeme môcť začať užívať už s prvými jarnými dňami. Výber je dnes obrovský a už si na záhradu rozhodne nedávame pivný nábytok, ani ten v štýle DIY – vyrobený napríklad z drevenej guľatiny. Záhradné sedenie sa dá kúpiť drevené, kovové, hitom je tiež umelý ratan a moderné plasty. Aj do bytov si kupujeme balkónový nábytok. Ak máme viac miesta vďaka terase, môžeme siahnuť po vhodnom nábytku, ktorý je takmer k nerozoznaniu od toho do obývačky.

Záhradné sedenie vám zväčší bývanie

Záhradné zostavy vedia na záhrade vybudovať jedáleň, obývačku, aj domácu pracovňu. Pri správnom výbere materiálu môžu byť aj 100% bezúdržbové. Čalúnenie je vhodné pre vonkajšie použitie a je UV odolné. Textil sa vám preto nerozpadne po jednej sezóne.

Vyberte si vhodné sedenie pre konkrétne podložie

Pri výbere uvažujte nad tým, kde budete vaše záhradné sedenie umiestnené. Iné sa hodí na trávnik, iné na spevnené plochy terás. Nejde len o odolnosť nábytku, ale tiež o formu nôh sedacej súpravy, stoličiek a stolu. Obecne je však lepšie záhradnú zostavu postaviť na odvodnený spevnený podklad.

Milujete ratan?

Ratan má svoju prírodnú atmosféru, ktorú milujeme. Ten prírodný sa však na záhradu nehodí. Ledaže ho vždy odkladáme. Ideálnym bezúdržbovým riešením je umelý ratan. Perfektne sa na ňom sedí a nie je citlivý na poveternostné podmienky.

Nezabudnite ani na doplnky

K záhradnému sedeniu sa vám budú hodiť aj ďalšie doplnky. Sedenie spríjemní stabilný slnečník aj ľahký kovový altánok. Nezabudnite na záhradnú hojdačku, ktorú milujú nielen deti. Všetko naplánujte do detailu. Vrátane záhradného osvetlenia tam, kde sedenie plánujete umiestniť.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.