Magazín o bývaní

Prečo je dobré vrátiť sa k roletám?

680 0

Pred rokmi, keď žalúzie začali medzi tieniacou technikou dominovať, sa zdalo, že rolety, ktoré boli „na tróne“ pred nimi, upadnú do zabudnutia. Tie však v posledných rokoch zažívajú opätovný nárast popularity.

Montáž už nemôže byť jednoduchšia. A efektívne rolety tienili vždy

Čomu za túto novú vlnu popularity rolety vďačia? V prvom rade tomu, že sa zmenili. Staré rolety boli veľké, do vkusných mali ďaleko a celkovo pôsobili „neohrabane“. V súčasnosti aj tie najjednoduchšie moderné rolety môžu byť rozmerovo presne prispôsobené na okno, na výber je z rôznych látok, či farieb a dokonca sa dajú namontovať úplne bez vŕtania. Stačí ich nacvaknúť na rám okna.

Okrem toho existujú rôzne druhy roliet, či už medzi tými pre bežné okná, alebo aj v kategórii roliet pre strešné okná. Môžete tak mať rolety s rôznymi vlastnosťami podľa toho, čo od ideálneho tienenia očakávate.

Chcete niečo extra?

Takýmito „špeciálnejšími“ roletami sú aj takzvané plissé rolety. Tie sú podobne ako klasické rolety látkové, avšak táto látka je skladacia. Dajú sa totižto sťahovať z oboch strán, zospodu aj zvrchu. Tým pádom získate možnosť do určitej miery regulovať, koľko svetla preniká do vášho interiéru a to aj v prípade, že je slnko nízko nad obzorom.

Plissé rolety sa týmto čiastočne vyrovnávajú žalúziám, ktorých najväčšia výhoda oproti klasickým roletám je práve tá, že dokážete s nimi plynule regulovať množstvo svetla v interiéri za akýchkoľvek podmienok. Aj pri plissé roletách máte na výber z viacerých druhov látok, ktoré sa odlišujú nielen farbou, ale aj vlastnosťami.

Môžete si tak napríklad vybrať spomedzi blackout látok, ktoré po zatiahnutí úplne zatemnia vašu miestnosť. Takéto látky sa hodia najmä do spální, či do detských izieb, aby vás a vaše deti počas spánku nerušilo žiadne svetlo prenikajúce zvonka.

Zdroj obrázka:

Autor: kubowa1 / Shutterstock.com

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.