Magazín o bývaní

Záujem o stavbu drevodomov bude aj v budúcnosti veľký

1.92K 0

Hypotéky boli v minulom roku najdostupnejšie v celej histórii. Podmienky na získanie hypotéky sa však výrazne zmenili a v nasledujúcich mesiacoch sa predpokladá, že záujem o hypotéky bude klesať. Rodiny, ktoré si ale chcú zabezpečiť bývanie v rodinnom dome, majú možnosť buď odkúpiť starý dom a kompletne ho rekonštruovať, kúpiť holodom a zariadiť si ho, alebo si kúpiť rozostavaný dom, ktorý si môžu dostavať podľa vlastných požiadaviek.

Veľký záujem ale rodiny prejavujú aj o ekologické bývanie. Vzhľadom na zhoršujúci sa stav životného prostredia sa záujem o ekologické bývanie bude zvyšovať. Zvyšovať sa bude záujem hlavne o drevostavby, drevodomy.

Každý z nás túži po modernom esteticky zaujímavom bývaní, ktoré je zamerané na komfort a zdravie. Keďže energie sa budú neustále zvyšovať a ľudia začínajú mať problém s alergiami, moderné drevostavby sa budú zdať ako najvhodnejšie bývanie, ktoré je investíciou do budúcnosti. Pri výstavbe rodinných domov sa zameriavame predovšetkým na nižšie náklady na energie a bývanie a z tohto dôvodu je najvhodnejšou voľbou práve drevostavba.

Aké sú výhody drevostavieb?

Prvou a zároveň najdôležitejšou výhodou moderných drevostavieb, čiže kvalitných drevodomov, je energetická úspornosť nielen pri prevádzke, ale už aj pri samotnej výstavbe. Drevostavby sa vyrábajú z kvalitného dreva a ako veľmi dobre viete, drevo je prírodný materiál, ktorý sa vyznačuje vysokou životnosťou. Má vynikajúce mechanické vlastnosti, čiže pri stavebných úpravách sa spotrebuje oveľa menej energie ako napríklad pri výrobe železobetónovej konštrukcie.

Veľkou výhodou drevodomov je samozrejme aj rýchlosť výstavby. Pri murovaných domoch musíte počítať s viac ako rokom, pri drevodomoch pár týždňov. Konkrétne spoločnosť Wittner Haus vám dokáže postaviť drevodomy za 100- 150 dní, čo je pomerne krátka doba. Ak chcete bývať čo najskôr, odporúča sa ale výstavba suchým procesom v hale, čiže drevodom vám postavia vo svojich priestoroch a potom vám ho prevezú priamo na váš pozemok. Vyhnete sa tak fáze vysušenia stavby a ocenia to aj susedia, keďže pri takomto spôsobe stavby drevodomu spôsobíte menej hluku a prachu.

Ak plánujete nové bývanie, dajte šancu ekologickému bývaniu v podobe moderného drevodomu. Získate moderné a hlavne zdravé bývanie pre celú vašu rodinu.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.