Magazín o bývaní

Pri dobre zvolených svietidlách sa lepšie pracuje i relaxuje

1.81K 0

Už ste zažili ten pocit, keď sa vám nič nechcelo, cítili ste sa bez energie, unavený a doslova vyšťavený? Nie vždy za to mže nedostatok kofeínu, často je na vine slabé osvetlenie. Keď si teda vyberáte svietidlá do interiéru alebo exteriéru, myslite na to, aby slúžili rovnako dobre, ako vyzerajú, a dokázali sa prispôsobiť aj vo chvíľach oddychu.

Kombinácia svietidiel dokáže divy

Niet pochýb o tom, že fungovanie pri slabom svite sviečok si už v modernej dobe nedokážeme predstaviť. Na ulici sa spoliehame na lampy verejného osvetlenia, v komerčných priestoroch na LED panely, podhľadové, bodové alebo núdzové svietidlá, pri práci vonku alebo v tmavých priestoroch nedáme dopustiť na reflektory či prenosné svietidlá. A čo naše domácnosti alebo kancelárie? Ak sa v nich chceme cítiť dobre, mali by byť zariadené vkusne, nielen čo sa týka nábytku a ostatného vybavenia, ale aj interiérových svietidiel. Rozhodnúť sa pre to správne svietidlo je kvôli veľkému výberu niekedy celkom ťažké, avšak stačí vyberať s vedomím, že k hlavnému (i keď dizajnovo nenápadnému) interiérovému svietidlu môžeme skombinovať ešte ďalšie druhy, ktoré už môžu pútať pozornosť netradičným vzhľadom.

Keď medzi svietidlami vládne harmónia

Sami svoje zvyklosti poznáme najlepšie, a preto vieme, v ktorej časti bytu potrebujeme silné osvetlenie a naopak. Vďaka kombinácii svietidiel môžeme navariť pri dobre viditeľnej pracovnej doske osvetlenej LED pásom, ale najeme sa pri slabšom svetle lustra visiacom nad jedálenským stolom. Lištové systémy sú obľúbené prakticky v ktorejkoľvek miestnosti, no zatiaľ čo v kuchyni sú nenahraditeľné, v iných častiach domácnosti plnia skôr dekoračnú funkciu a ovplyvňujú atmosféru v izbe a našu náladu, zvlášť pokiaľ majú funkciu stmievania či dokážu meniť farby. Interiérové svietidlá najčastejšie vídať v kombinácii stropné/závesné svietidlo/luster + doplnkové svietidlá, ako sú nástenné, stojanové alebo stolné lampy a čoraz bežnejšie nábytkové svietidlá. Hlavné svietidlá osvetľujú miestnosť ako celok, doplnkové sa prispôsobujú konkrétnym potrebám, teda práci za písacím stolom, čítaniu knihy v obľúbenom kresle alebo posteli, holeniu či líčeniu v kúpeľni alebo sledovaniu televízie.

Interiérové svietidlá navrhnuté na mieru

Nemáte predstavu, ako svoju domácnosť alebo kanceláriu vhodne osvetliť? Nedostatok prirodzeného svetla z okna a zlé osvetlenie sa skutočne podpíše pod vašu nechuť pracovať. Prediskutujte svoje predstavy s odborníkmi, tí vám dokážu vytvoriť takú „zostavu“ interiérových svietidiel, ktorá zaujme dizajnom aj funkciou. Myslia pritom aj na silu osvetlenia a hodnoty IP krytia, na ktoré bežný laik často zabúda. V dobre osvetlenom interiéri vám neunikne už nijaký detail.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.