Magazín o bývaní

Retro v kúpeľni nesmie byť na úkor pohodlia

2.53K 0

Retro štýl je originálny, svieži a pôsobí aj trochu luxusne. Ľudí k nemu vedie nostalgia za starými časmi a tiež túžba po rokmi overenom dizajne. Dôležitá je elegantná jednoduchosť, funkcia a hlavne komfort.

Kým pri zariaďovaní iných miestností často používame skutočne staré, hoci opravené a zreparované kúsky, v kúpeľni sú aj z hygienických dôvodov najčastejšou voľbou nové zariaďovacie prvky a doplnky, ktoré staré časy pripomínajú hlavne svojím tvarom, farbami a materiálmi.

Populárne vane na nožičkách

Keď sa povie retro kúpeľňa, mnohí si automaticky predstavia krásne romantické voľne stojace vane na nožičkách. Tie sú ideálne do väčších kúpeľní, kde vyniknú v priestore. Sú elegantné a pôvabné. Vyrábajú sa v širokej škále materiálov. Na trhu nájdete kovové, smaltované, ale aj keramické či akrylátové vane, ktoré staré časy pripomínajú už len tvarom.

Ak máte menšiu kúpeľňu, kde by takáto vaňa nevynikla, môžete prispôsobiť aspoň dizajn umývadla a batérií.

Umývadlá môžu stáť na nožičkách, alebo „sedieť“ na štýlovej skrinke z tmavého dreva alebo v slonovinovom odtieni. Drevený nábytok do retro kúpeľne máva jemne profilované dvierka a je doplnený kovovými alebo keramickými úchytkami.

Aj páková batéria môže byť retro

Pri batériách do sprchy alebo na umývadlo sa môžete rozhodnúť medzi tradičnými oddelenými kohútikmi na teplú a studenú vodu, alebo si užiť pohodlie a praktickosť pákovej batérie, ibaže vyrobenej v retro dizajne. Napríklad z brúsenej mosadze s keramickou pákou.

Najviac „historizujúco“ pôsobia práve tie mosadzné a medené. Ale ak to celková farebnosť kúpeľne vyžaduje, môžete použiť aj chrómové, len v tradičných tvaroch. V sprche si viete dovoliť aj klasickú retro sprchovú hlavicu v tvare telefónneho slúchadla.

Doplnky

Celkový charakter kúpeľne určuje aj výber doplnkov ako sú držiaky na mydlo a poháre na zubné kefky. Sklenené alebo keramické mydelničky majú svoje nostalgické čaro. Nad umývadlom je neodmysliteľným doplnkom zrkadlo v zdobenom drevenom ráme, v starobielom odtieni alebo v prírodnej farbe tmavého dreva.

Na podlahe sú typické menšie štvorcové dlaždice, ideálne s prestriedanými svetlými a tmavými odtieňmi v šachovnicovom vzore. Obklady môžu byť na vhodných nahradené tapetami do kúpeľne v retro štýle – na výber sú jemné pásiky alebo aj kvetinové motívy.

V súčasnosti si zo zariaďovacích prvkov a doplnkov vyberie naozaj každý, či už chce kúpeľňu, ktorá je retro do posledného detailu, alebo len tak mierne do retra prifarbená.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.