Magazín o bývaní

Ako si vybrať projekty rodinných domov čo najlepšie?

2.88K 0

Vybrať si projekt rodinného domu veru nie je najjednoduchšie. Nemusí to však byť ani vašou nočnou morou. Stačí si len uvedomiť, čo od domu požadujete, a položiť si zopár podstatných otázok. Predsa len projektov domov nájdete plné katalógy, no nie každý je pre vás tým správnym riešením.

Projekt rodinného domu

Projekt rodinného domu

Projekty rodinných domov je nutné vyberať nielen podľa toho, ako na vás pôsobia vizuálne, ale aj na základe ich funkčnosti. Farba omietky či obklad sa dá neskôr ľahko zmeniť, no jeho tvar či strecha už nie.

Poschodový alebo bungalov?

V prvom rade si premyslite, či potrebujete poschodový dom, alebo si vystačíte s jednopodlažným bungalovom. Môžete sa pri rozhodovaní riadiť aj veľkosťou vášho pozemku. Ak je menší, siahnite po poschodovom alebo podkrovnom dome, ktorého zastavaná plocha je menšia ako v prípade bungalovov. Ak vás láka podkrovný dom, nezabudnite myslieť aj na to, či budú podkrovné izby zariaditeľné. Samozrejme, praktickým riešením sú projekty rodinných domov s poschodím s plnou výškou.

Koľko izieb?

Podstatným údajom je aj počet izieb rodinného domu, ktoré chcete vo svojom novom domove mať. Všetko sa odvíja predovšetkým od počtu spální, a teda počtu členov vašej rodiny. Nezabudnite tiež na prípadnú pracovňu, hosťovskú izbu alebo posilňovňu. Rozumne zvážte aj veľkosť daných miestností.

Pivnica a garáž

Pri výbere nezabudnite popremýšľať, či bude súčasťou aj garáž a podľa toho zúžite výber projektov rodinných domov. Garáž môže byť aj ako neoddeliteľná súčasť domu tak, že bude s interiérom spojená odvetranou chodbou. Pristavaná garáž je možnosťou vtedy, keď máte dosť široký pozemok. Lacnejšie riešenie je zase otvorený prístrešok na auto. Na to, či môžete mať pivnicu, vplývajú dva faktory – vaše finančné možnosti a výška spodnej vody.

Foto: Bigstockphoto

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.