Magazín o bývaní

Kancelária je vašou vizitkou: Mala by byť dokonale čistá

1.18K 0

Koberec dokáže pekne zútulniť miestnosť, v ktorej trávite čas. Ani pracovné prostredie kancelárie sa často nezaobíde bez kobercov rôznych kvalít či prevedenia. Tie sa možno odlišujú materiálom či dizajnom, no v znečistení by ste rozdiel nenašli. Jednoducho nový aj starší koberec je na tom rovnako, čo sa týka nečistôt z oblečenia, obuvi, zvierat či prachu.

Na štvorcovom centimetri koberca by ste narátali až stovky tisíc mikroorganizmov. Čistenie kobercov či podlahy teda nie je len o čistote, ale aj zdraví. Pracujete v kancelárii, kde sa dvere poriadne ani nezavrú a denne prijmete niekoľko desiatok klientov? Určite od nich neočakávate prezúvanie do papúč, a tak je vysávanie nevyhnutné prakticky denne.

Aké sú vhodné kancelárske vysávače?

Na súčasnom trhu s vysávačmi existuje celý rad produktov, ktoré sú určené na špeciálne účely. K dispozícii tak máte vysávače určené na veľké plochy, vysávače určené do domácností, kde sú domáci maznáčikovia alebo alergici, kancelárske vysávače a využívajú sa aj robotické vysávače, ktoré zvládajú upratovanie bez ľudskej prítomnosti.

Mnoho kancelárii si zvykne najímať profesionálne upratovacie firmy, ktoré majú dostatok potrebných prípravkov na čistenie, ako aj strojov, ktoré všetko zvládnu hravo a bez poškodenia. Veľmi praktickým riešením je však zabudovanie centrálneho vysávača, ktorý je obľúbený najmä vďaka tomu, že zjednodušujú život alergikom.

Pri výbere vysávačov je dôležité uvedomiť si, na čo sa bude využívať, keďže každý vysávač ponúka isté vlastnosti, ktoré sa hodia na konkrétnu prácu. Klasické vysávače vypúšťajú vzduch naspäť do priestoru, pričom sa zvírený prach usádza naspäť na monitoroch, kobercoch, jednoducho všade. V prípade, že sa kancelárske priestory čistia pomocou centrálneho vysávača, vzduch sa očistí aj od alergénov, ako je prach a podobne. Tým sa vytvorí príjemné pracovné prostredie.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.